Ermənistan çarəsizlikdən azərbaycanlı mülki şəxslərə qarşı dövlət terroru həyata keçirir.
İndoneziyanın nüfuzlu “republika.co.id”, “minanews.net”, “akurat.co.id”, “telusur.co.id”, “gpriority.co.id” və digər saytları Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin “Twitter” hesabındakı həmin sözləri oxucuların diqqətinə çatdırıb.
Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində davam edən döyüşlərlə əlaqədar həmin saytlarda dərc edilən məlumatlarda Prezident köməkçisinin aşağıdakı sözləri də sitat kimi yer alıb: “Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın Mingəçevir sənaye şəhərinə qarşı raket hücumu təşkil edib. Mingəçevirdə su anbarı və əsas elektrik stansiyası mövcuddur. Çarəsizliyin barbar ifadəsi”.
Məlumatlarda Ermənistan silahlı qüvvələrinin sentyabrın 27-dən iriçaplı silahlardan, raket sistemlərindən atəş açmaqla Azərbaycan sərhədində təxribatlar törətdiyi, Azərbaycanın Ermənistana layiqli cavab verdiyi qeyd edilib.
Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistan sülh istəyərsə Azərbaycanın buna hazır olduğunu, lakin bunun üçün Ermənistan silahlı qüvvələrinin işğal altındakı Azərbaycan torpaqlarının hamısından çıxarılması şərtini irəli sürdüyü də yazılarda yer alıb. Bununla yanaşı, Prezident İlham Əliyev bildirib ki, Ermənistan, həmçinin Dağlıq Qarabağın Azərbaycan ərazisi olduğunu elan etməli və Azərbaycan xalqından üzr istəməlidir.

Reputable Indonesian websites such as "republika.co.id", "minanews.net", "akurat.co.id", "telusur.co.id", "gpriority.co.id" included the opinions written by Assistant of the President of the Republic of Azerbaijan, Head of Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration Hikmet Hajiyev on his Twitter account.
The following statements made by the Presidential Aide were also referred to in articles published on those websites: “Armenia's state terror against Azerbaijani civilians continues. Minutes ago Armenia's armed forces launched a missile attack against Mingachevir industrial city of Azerbaijan. Mingachevir hosts a water reservoir and a key electricity plant. Barbaric expression of desperation.”
In the reports, it was stated that the Armenian armed forces have been causing provocations on the border of Azerbaijan by firing large-calibre weapons and missile systems since September 27, and that Azerbaijan has given a worthy response to Armenia.
The article includes a statement made by President Ilham Aliyev: “If Armenia wants peace, Azerbaijan is ready for it, but for this, the Armenian armed forces must be withdrawn from all occupied territories of Azerbaijan. Besides, President Ilham Aliyev said that Armenia should also declare that Nagorno-Karabakh is the territory of Azerbaijan and apologize to the people of Azerbaijan.