Ermənistan çarəsizlikdən azərbaycanlı mülki şəxslərə qarşı dövlət terroru həyata keçirir.
İndoneziyanın nüfuzlu “republika.co.id”, “minanews.net”, “akurat.co.id”, “telusur.co.id”, “gpriority.co.id” və digər saytları Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin “Twitter” hesabındakı həmin sözləri oxucuların diqqətinə çatdırıb.
Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində davam edən döyüşlərlə əlaqədar həmin saytlarda dərc edilən məlumatlarda Prezident köməkçisinin aşağıdakı sözləri də sitat kimi yer alıb: “Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın Mingəçevir sənaye şəhərinə qarşı raket hücumu təşkil edib. Mingəçevirdə su anbarı və əsas elektrik stansiyası mövcuddur. Çarəsizliyin barbar ifadəsi”.
Məlumatlarda Ermənistan silahlı qüvvələrinin sentyabrın 27-dən iriçaplı silahlardan, raket sistemlərindən atəş açmaqla Azərbaycan sərhədində təxribatlar törətdiyi, Azərbaycanın Ermənistana layiqli cavab verdiyi qeyd edilib.
Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistan sülh istəyərsə Azərbaycanın buna hazır olduğunu, lakin bunun üçün Ermənistan silahlı qüvvələrinin işğal altındakı Azərbaycan torpaqlarının hamısından çıxarılması şərtini irəli sürdüyü də yazılarda yer alıb. Bununla yanaşı, Prezident İlham Əliyev bildirib ki, Ermənistan, həmçinin Dağlıq Qarabağın Azərbaycan ərazisi olduğunu elan etməli və Azərbaycan xalqından üzr istəməlidir.

От безысходности Армения осуществляет государственный террор против мирного населения Азербайджана.
Влиятельные сайты Индонезии republika.co.id, minanews.net, akurat.co.id, telusur.co.id, gpriority.co.id и другие сайты довели до сведения общественности страны заявления помощника президента Азербайджана – заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева, которые он сделал в своем Twitter-аккаунте.
В опубликованной на этих сайтах информации о продолжающихся боевых действиях в Нагорно-Карабахском регионе Азербайджана процитированы следующие слова помощника президента: "Армянские вооруженные силы нанесли ракетный удар по промышленному городу Мингячевир в Азербайджане. В Мингячевире есть водохранилище и главная электростанция. Варварское выражение отчаяния».
В сообщениях отмечалось, что вооруженные силы Армении с 27 сентября устраивают провокации на границе Азербайджана, применяя крупнокалиберные вооружения и ракетные комплексы, и что Азербайджан дает Армении достойный ответ.
В статьях также упоминалось, что президент Ильхам Алиев заявил, что если Армения хочет мира, то Азербайджан готов к этому, но для этого армянские вооруженные силы должны быть выведены со всех оккупированных азербайджанских земель. В то же время президент Ильхам Алиев заявил, что Армения также должна признать Нагорный Карабах территорией Азербайджана и извиниться перед азербайджанским народом.
В статьях приводится слоган, который провозгласил президент Азербайджана: «Нагорный Карабах – это Азербайджан!»