Ermənistan ordusunun Azərbaycanın ikinci şəhəri olan Gəncəyə raket və artilleriya hücumu müharibənin genişlənməsinə səbəb ola bilər.
Bu barədə Yaponiyanın nüfuzlu JIJI RESS agentliyi və NHK telekanalı məlumat yayıb. Məlumatlarda Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinə istinadla hücum nəticəsində bir nəfərin həlak olduğu və bir neçə nəfərin yaralandığı qeyd edilib. Vurğulanıb ki, Gəncə şəhərinin Ermənistan ordusu tərəfindən bombardman edilməsi Dağlıq Qarabağ uğrunda münaqişənin genişlənməsi məqsədi daşıyır.
Bununla yanaşı, məlumatlarda Ermənistan ordusunun Azərbaycanın döyüş bölgəsinə yaxın ərazilərdə yerləşən digər şəhərlərini də ağır artilleriyadan və raketlərdən atəşə tutduğu əksini tapıb.

Ракетно-артиллерийский удар армянской армии по Гяндже, второму городу Азербайджана, может привести к расширению войны.
Об этом сообщили престижное японское агентство JIJI RESS и телеканал NHK. По информации со ссылкой на МИД Азербайджанской Республики, в результате атаки один человек погиб и несколько получили ранения. Было подчеркнуто, что бомбардировка города Гянджи армянской армией направлена ​​на расширение конфликта вокруг Нагорного Карабаха.
В то же время в информации говорится, что армянская армия обстреляла тяжелой артиллерией и ракетами и другие городе, расположенным вблизи зоны боевых действий Азербайджана.