Ermənistan tərəfi dezinformasiya yaymaqla öz itkilərini gizlətməyə çalışır
Ermənistan müdafiə nazirliyinin rəsmilərinin Azərbaycan Ordusundakı itkilərin sayı ilə bağlı yaydığı məlumatların heç bir əsası yoxdur və reallığı əks etdirmir. Bu, Azərbaycan Ordusunun uğurları qarşısında erməni əhalisi arasında hökm sürən təşviş və ordularındakı yaranmış xaosu bir qədər azaltmaq məqsədini güdür.
Əməliyyat gününün sonuna əldə edilən kəşfiyyat məlumatlarına əsasən Ermənistan ordusu döyüşlər nəticəsində ciddi itkilərə məruz qalıb. Belə ki, düşmənin 22 ədəd tank və digər zirehli texnikası, 15 ədəd “OSA” zenit-raket kompleksi, 18 ədəd pilotsuz uçuş aparatı (PUA), 8 ədəd artilleriya qurğusu məhv edilib, ölən və yaralı olmaqla canlı qüvvə baxımından 550 nəfərdən artıq itkisi var. Müxtəlif istiqamətlərdə onun 3 silah-sursat anbarı məhv edilib.
Talış kəndi istiqamətində gedən döyüşlərdə düşmənin desant həmlə taborunun komandiri podpolkovnik Lernik Vardanyan məhv edilib, onun komandiri olduğu hərbi hissənin şəxsi heyəti isə ağır itkilərə məruz qalıb.
Düşmən ordusundakı yaralıların say çoxluğu səbəbindən hərbi hospital və mülki xəstəxanalarda yer qıtlığı yaranıb, qan bankında isə ehtiyat qan çatışmazlığı mövcuddur.
Ermənistan tərəfi hər zaman olduğu kimi yenə də ordusundakı döyüş itkilərinin real sayını ictimaiyyətdən gizlədir.

The Armenian side is trying to conceal its losses by spreading misinformation
The information spread by Armenian Defense Ministry officials on the number of casualties of the Azerbaijan Army is baseless and does not reflect reality. This is aimed at reducing anxiety among the Armenian population and chaos in the army, in the face of Azerbaijan army successes.
According to intelligence information obtained at the end of the day, the Armenian army suffered serious losses as a result of the combat operations. Thus, 22 enemy tanks and other armoured vehicles, 15 OSA anti-aircraft missile systems, 18 unmanned aerial vehicles (UAVs), and 8 artillery pieces were destroyed. The enemy suffered more than 550 casualties, including dead and wounded. 3 weapons and ammunition depots have been destroyed in different directions.
The commander of the enemy airborne battalion Lieutenant Colonel Lernik Vardanyan was killed in the battles in the direction of Talysh village, and his unit's personnel suffered heavy losses.
Due to a large number of wounded in the enemy's army, there is a shortage of beds in military and civilian hospitals and reserve blood deficiency in the blood bank.
As always, the Armenian side hides the real number of combat casualties in its army from the public.