Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin uzunmüddətli tənzimlənməsi ilə bağlı müzakirələr daim davam edir - ATƏT (Trend)
Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin uzunmüddətli tənzimlənməsi ilə bağlı müzakirələr daim davam edir.
Təşkilatdan qeyd edilib ki, münaqişədə gərginlik başlayandan yükəsk səviyyədə müzakirələr aparılır və ATƏT bu prosesdə aktiv iştirak edir:
“ATƏT xüsusilə münaqişənin dayanıqlı, dinc yolla tənzimlənməsi üçün danışıqlar bazasının təmin olunması üzərində işləyir, müvafiq müzakirələr davam edir”.
Bundan başqa, qeyd olunub ki, təşkilat bir sıra bəyanatlarla çıxış edib və Dağlıq Qarabağ münaqişəsində davam edən zorakılıqla əlaqədar dərin narahatlığını bildirib. ATƏT bir daha bəyan edir ki, mülki şəxslər arasında itkilər heç bir halda qəbuledilən deyil.

Discussions related to durable resolution of Karabakh conflict ongoing constantly - OSCE (Trend)
Discussions related to a durable resolution of the Karabakh conflict are ongoing constantly, said the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE).
OSCE noted that since the beginning of the escalation, high-level diplomacy has been taking place and the OSCE is actively engaged at all possible levels.
“The OSCE, in particular, works to provide a negotiating framework for a durable, peaceful resolution to the conflict, and related discussions are ongoing constantly,” added the organization.
The OSCE also said that it has issued several statements expressing deep concern over the continuing violence in the context of the Nagorno-Karabakh conflict and reiterating that civilian casualties are unacceptable under any circumstances.