Ağdamın işğal altında olmayan kəndlərində artilleriya atəşi nəticəsində təsərrüfatlara ziyan dəyib (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri noyabrın 4-də gecə və səhər saatlarında Ağdam rayonunun işğal altında olmayan yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutub.
Rayon ərazisinə 60-dan çox mərmi atılıb. Əsasən əkin sahələrinə düşən mərmilər sakinlərin təsərrüfatlarına ziyan vurub.
Kənd sakini Vüqar Quliyev deyib: "Kəndimiz bu gün səhər yenidən artilleriya atəşinə tutulub. Həmin vaxt sahədə qoyunları otarırdım. Mərmilərdən biri yaxınlıqda partladı. Nəticədə qoyunlardan ikisi öldü, ikisi yaralandı. Lakin bu məni məyus etmir. Əsas odur ki, işğal altında olan torpaqlarımız azad edilsin. Bu işi də ordumuz şərəflə yerinə yetirir. İnşallah bütün ərazilərimiz işğaldan azad olsun, qoyunlardan qurban kəsəcəyəm. Allah ordumuzu qorusun. Qələbə bizimdir".

Farms in non-occupied villages of Aghdam damaged by Armenian artillery fire (AZERTAC)
At night and in the morning of November 4, non-occupied villages in Azerbaijan’s Aghdam district were subjected to heavy artillery fire by Armenian armed forces.
More than 60 shells were fired at the district. The shells mainly hit cultivated areas and caused damage to farmers.
Vugar Guliyev, a resident of Boyukbeyli village, said: “This morning our village was again subjected to artillery shelling. At this time I was grazing sheep on the site. One of the shells landed nearby. As a result, two sheep were killed and two more were injured. However, it doesn't upset me. The most important thing is the liberation of the occupied lands. Our army is fulfilling this mission with dignity. Hopefully, all our lands will be liberated from occupation. Victory is ours”