Düşmən səhər saatlarında Ağdamın yaşayış məntəqələrini atəşə tutub (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri oktyabrın 30-da səhər saatlarında Ağdam rayonunun yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutub. Nəticədə sakinlərə məxsus yaşayış evlərinə, yardımçı binalara, təsərrüfatlara ciddi ziyan dəyib.
Sarıçoban kənd sakini Məhərrəm Heydərov bildirib ki, döyüş meydanında müzəffər ordumuz qarşısında aciz qalan düşmən kəndləri, mülki şəxsləri artilleriya atəşinə tutur: "Səhər saat 6 radələri idi, evdə yatmışdıq. Güclü partlayış səsinə yuxudan oyandıq. Çölə çıxanda gördüm ki, su çəni deşilib. Məlum oldu ki, mərmi həyətimizə düşüb. Yaxınlıqda olan qardaşımın evinə və yardımçı tikilisinə daha çox ziyan dəyib. Düşmən istəyir ki, terror əməlləri ilə dinc sakinlərə ziyan vursun, bizi qorxutsun. Lakin bilsinlər ki, bu xain hərəkətləri ilə istəklərinə çata bilməyəcəklər".
Erməni hərbçilərinin ən çox atəşə tutduqları yaşayış məntəqələrindən biri Əhmədağalı kəndidir. Bu gün səhər saatlarında kənd növbəti dəfə düşmənin artilleriya atəşinin hədəfi olub. Düşmənin atəşi nəticəsində kənd sakini Məhəmməd Quliyevin də evinə və təsərrüfatına ziyan dəyib. O deyib: "Səhər kəndimiz atəşə tutuldu. Mərminin partlaması nəticəsində tövlədəki mal-qaradan biri tələf olub, 10-u yaralanıb. Tövlə dağılıb, evə ziyan dəyib".
Eyvaz Allahverdiyev düşmən təxribatlarının onları qorxutmadığını bildirib. “Düşmən demək olar ki, hər gün kəndimizi atəşə tutur. Bu gün səhər də kəndimiz atəşə tutuldu. Kəndin ərazisinə, ümumilikdə 10-dan çox mərmi düşdü. Dağıntılar var. Lakin bu bizi narahat etmir. Tək istəyimiz ordumuzun qələbə çalması, işğal altında olan torpaqlarımızın azad edilməsidir”, - deyə o qeyd edib.

Settlements in Azerbaijan’s Aghdam come under Armenian fire in the morning (AZERTAC)
Residential settlements in Azerbaijan’s Aghdam district were subjected to heavy artillery fire by Armenian armed forces on the morning of October 30. As a result of the enemy’s shelling, houses, auxiliary buildings, and farms were severely damaged.
Maharram Heydarov, a resident of Aghdam’s Sarichoban village, said that the enemy forces, which are unable to withstand the strength of the Azerbaijani Army, continue to target the civilian population.
“It was around 6 a.m., we were sleeping at home. We woke up to the sound of a loud explosion. When we went outside, I saw that the water tank had been punctured. It turned out that the projectile fell into our yard. My brother's house and auxiliary building, which is nearby, were heavily damaged. With its terrorist attacks, the enemy wants to intimidate us. But let them know that they will not be able to achieve their insidious intentions,” Heydarov said.
Ahmadaghali is one of the villages sentenced to intensive fire by Armenian troops. Today, in the morning, the village came under Armenian artillery fire. As a result, the house and farm owned by villager Mahammad Guliyev were damaged. “Our village was fired upon in the morning. As a result of the shell explosion, one of the cattle in the barn was killed and 10 were injured. The barn was destroyed and the house was damaged,” Guliyev noted.
Eyvaz Allahverdiyev said that residents are not afraid of enemy provocations.
“The enemy fires at our village almost every day. Our village was fired upon this morning. In total, more than 10 shells fell on the territory of the village. There are ruins. But this does not bother us. Our only wish is for our army to win, to liberate our lands from the Armenian occupation,” he added.