Düşmən Ağcabədinin yaşayış məntəqələrini atəşə tutub (Azərtac)
Oktyabrın 30-u səhər saatlarında Goranboy, Tərtər, Ağdam və Ağcabədi rayonlarının ərazisi Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən artilleriya atəşinə tutulub.
Kənd sakini Elçin Abbasov bildirib ki, düşmənin artilleriya atəşi nəticəsində sakinlərə məxsus yaşayış evlərinə, yardımçı binalara, təsərrüfatlara ziyan dəyir. Lakin bu sakinlərin əhval ruhiyyəsinə təsir etmir. Hər kəs ordumuza güvənir, qələbənin yaxında olacağına inanır: “Hər gün kəndimiz atəşə tutulur. Bu gün səhər atılan mərmilər mənim, qardaşımın, bacımın və qonşumuzun evinə ziyan vurub. Lakin kəndimizdə həyat öz axarı ilə davam edir. Hər kəs öz işindədir”.
Kamran İsmayılovun evinə və həyətinə bir neçə mərmi düşsə də o evini tərk etmir. “Bu günədək mənim həyətimə 3 mərmi düşüb. Səhər saatlarında mal-qaraya ot verən zaman kəndimiz yenə atəşə tutuldu. Mərmilərdən biri də mənim evimin üstünə düşərək partladı. Bütün bunlar ermənilərin vəhşiliyinin, barbarlığının göstəricisidir. Döyüş meydanında ordumuzun qarşısında tab gətirə bilmirlər. Əvəzinə dinc sakinləri atəşə tuturlar”, - deyə o qeyd edib.
Məhəbbət Abbasov isə deyib: “Bu gün səhər düşmənin atəşindən qardaşımın evinə də ziyan dəyib. Görürsünüz, mərmi həyətə düşüb, ev, yardımçı bina nə vəziyyətdədir. Çardaq aşıb, hasar uçub. Lakin düşmənin insanlığa sığmayan bu əməlləri bizi qorxutmur. Çünki biz öz torpağımızdayıq, kəndimizdəyik. Hər zaman ordumuzun arxasındayıq. Əgər ehtiyac olarsa mən də bu yaşımda düşmənə qarşı savaşa hazıram”.

On the morning of October 30, Azerbaijan’s Goranboy, Tartar, Aghdam and Aghjabadi districts were sentenced to artillery shelling by Armenian armed forces.
Elchin Abbasov, a resident of a village in Aghjabadi district, said that houses, auxiliary buildings and farms were damaged as a result of the enemy’s artillery fire.
“However, the enemy’s shelling does not affect the mood of the residents. Everyone trusts our army and believes that victory will be near. Our village is under fire every day. The shells fired this morning damaged my house, as well as the houses of my brother, sister, and our neighbor. But life in our village goes on as always,” the resident said.
Another resident Kamran Ismayilov said that although several shells hit his house and yard, he did not leave his house. “Until today, 3 shells have landed in my yard. In the morning, when we were feeding the cattle, our village was fired upon again. One of the shells fell on my house and exploded. All this is an indicator of the brutality and barbarism of Armenians. They cannot withstand our army on the battlefield. Instead, they shoot civilians,” he added.