İrina Yuryevna: Ermənilərin Gəncə və Bərdədə törətdikləri terror aktları heç vaxt unudulmayacaq (Azərtac)
Gəncədə və ardınca Bərdədə törədilən qətliam, dinc, günahsız insanların kütləvi qırğını məni, eləcə də kəndimizdə yaşayan və Azərbaycanı özümüz üçün doğma vətən sayan bütün rusları sarsıdıb. Bərdəyə son raket zərbəsi nəticəsində aralarında uşaqların da olduğu 21 nəfər dinc insanın ölümü, 70 nəfərin yaralanması əsl soyqırımıdır. Erməni hərbi-siyasi dairələrinin insanlıqla bir araya sığmayan bu vəhşiliyi bağışlanmazdır. Mənim üçün çox maraqlı və anlaşılmazdır ki, axı ermənilər də biz ruslar, eləcə də digər azsaylı xalqlar kimi Azərbaycanda çox rahat, sakit və problemsiz yaşayırdılar. Həmişə onlardan mehribanlıq, qayğıkeşlik görüblər. Bəs belə bir şəraitdə ermənilərə nə oldu? Azərbaycan torpaqlarının 20 faizini işğal etdilər, bir milyon azərbaycanlını yurd-yuvalarından qovub çıxardılar, Xocalı soyqırımını törətdilər.
Bu sətirləri Şamaxı rayonunda rusların məskunlaşdığı Nağaraxana kəndindən olan 53 yaşlı Kiriyeva İrina Yuryevna söyləyib: “Bu gün Azərbaycan işğal altında olan və talan edilən ərazilərini Ermənistan ordusundan təmizləyir. Bütün Azərbaycan xalqı, o cümlədən bu torpaqlarda məskunlaşan, bu xalqın bir parçası olan biz ruslar Prezidentimiz, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Silahlı Qüvvələrimizin cəbhədə qazandığı uğurları böyük sevinclə izləyirik. Bəli, artıq erməni ordusu diz çökür. Böyük Qələbə günü yaxınlaşır. Qələbədən sonra illər keçəcək, həyat öz axarına düşəcək. Lakin Xocalı soyqırımı kimi Ermənistanın indiki rəhbərlərinin törətdikləri Gəncə, Bərdə soyqırımları da heç vaxt unudulmayacaq”, - deyə İrina Yuryevna söyləyib.

Citizen of Russian origin: Armenia’s terrorist attacks against Ganja and Barda will never be forgotten (AZERTAC)
“I and all Russians, who live in our village and consider Azerbaijan their homeland, were shocked by the terrorist attacks against the cities of Ganja and Barda, as well as the mass killing of innocent people. The death of 21 civilians, including children, and the injury of 70 people as a result of a missile attack on Barda is a true act of genocide. This brutality of the Armenian military-political circles, incompatible with humanity, is unforgivable. It is very interesting and incomprehensible to me that Armenians, like us Russians, as well as other small nations, lived very comfortably, calmly, and without problems in Azerbaijan. They have always seen kindness and care from them. What happened to the Armenians in such a situation? They occupied 20 percent of Azerbaijani lands, expelled one million Azerbaijanis from their homes, and committed the Khojaly genocide,” said Irina Kireeva Yuryevna, a resident of the Shamakhi district’s Nagharakhana village densely populated by Russians.
“Azerbaijan continues to clear its occupied territories of Armenian troops. The entire Azerbaijani people, including the Russians who live in these lands and are a part of this nation, are following with great joy the successes of our Armed Forces at the front under the leadership of our President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Yes, the Armenian army is already on its knees. The day of the Great Victory is approaching. Years will pass after the victory, life will go on. However, like the Khojaly genocide, the terrorist attacks carried out by the current Armenian leadership against the city of Ganja and Barda will never be forgotten,” she added.