Mehriban Əliyeva: Gəncə Azərbaycanın döyünən ürəyidir və heç kəs heç vaxt onun sakinlərinin məğrur ruhunu sındıra bilməz!
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Ermənistanın Gəncədə törətdiyi terror aktı ilə bağlı rəsmi “Instagram” səhifəsində daha bir paylaşım edib.
Bu gecə erməni təcavüzkarları Gəncəyə xaincəsinə hücum ediblər.
Niyyət sadə və eyni zamanda, dəhşətlidir – mümkün qədər çoxsaylı dinc sakinləri məhv etmək, panika yaratmaq, Azərbaycan xalqını qorxutmaq.
Lakin təcavüzkar heç vaxt öz çirkin məqsədlərinə nail olmayacaq. Bu şanlı şəhərin sakinləri ruhən çox güclüdürlər! Gəncə - Nizamidir, Məhsətidir, Vazehdir! Lakin Gəncə təkcə Azərbaycanın mədəni irsi deyil.
Gəncə - qədim dövlətçiliyimizin beşiyidir.
Bu, sarsılmaz dözüm, mərdlik və igidlik rəmzidir!
Gəncə Cavadxanın yurdudur. Bu şəhər Şərqdə ilk demokratik cümhuriyyətin müstəqilliyi uğrunda sona qədər vuruşmuş şəhərdir.
Gəncə Azərbaycanın döyünən ürəyidir və heç kəs heç vaxt onun sakinlərinin məğrur ruhunu sındıra bilməz!

Mehriban Aliyeva: Ganja is the heart of Azerbaijan and nobody will ever subdue staunch spirit of its residents!
First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva has made another Instagram post on Armenia’s terror act in Ganja.
“Overnight, Armenian aggressors have cowardly attacked Ganja.
The intention is as simple as disgusting – to kill peaceful residents as many as possible, sow the panic and frighten the Azerbaijani people.
However, the aggressor will never attain its dirty goals. Residents of this glorious city are way strong in their spirit!
Ganja is Nizami, Mahsati, Vazeh! And, this is not only the cultural heritage of Azerbaijan. Ganja is the ancient cradle of our Statehood.
This is enduring staunchness, courage and bravery!
This is Javadkhan. This is the city that fought to the last for the independence of the first ever Democratic Republic in the East.