Erməni təcavüzü nəticəsində 14 yaşlı yeniyetmənin həlak olduğu kənd (Report)
Üç bacının bir qardaşı olan 14 yaşlı Fərid kənd ərazisində yeməkxanada əmisi ilə birgə yemək yeyən zaman düşmən mərmisinə tuş gəlib. Yeməkxanaya mərminin düşməsi nəticəsində Fərid İsgəndərov dağıntılar altında qalaraq həlak olub. Fəridin ailə üzvləri bu hadisəni erməni təcavüzü, erməni terroru adlandırırlar.
Fəridin valideynləri övladlarının bütün arzularının yarıda qaldığını söyləyiblər.
Düşməndən qorxmadıqlarını söyləyən Taynaq kənd sakinləri səngərdə dayanan əsgərlərimizə güvəndiklərini bildirdilər.
Qeyd edək ki, faktla bağlı Ağcabədi Rayon Prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 186.3-cü (əmlakı qəsdən məhv etmə və ya zədələmə xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

The village where 14-year-old teenager killed as result of Armenian aggression (Report)
Armenia, an occupant country, continues its terrorist attack against the civilian population of Azerbaijan.
14-year-old Farid, the brother of three sisters, was hit by an enemy shell while eating with his uncle in a canteen in a village. As a result of a shell hitting the canteen, Farid Isgandarov was buried under the rubble and died. Farid's family members call this incident ‘Armenian aggression and terrorism’.
Farid’s parents said that all their child’s dreams have been cut short.
Noting that they are not afraid of the enemy, the residents of Taynag village said that they trust our soldiers standing in the trench.
A criminal case was initiated over the killing of Farid Isgandarov under Articles 100.2 (conducting an aggressive war), 120.2.1 (deliberate murder committed by organized group or criminal community (organization)), 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangers way), 120.2.12 (deliberate murder committed on motive of national, racial, religious hatred or enmity) and 186.3 ( deliberate destruction or damage of property) of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.