“Azərbaycan üçün canımızı verməyə hazırıq” - keçmiş döyüşçü (AzVision)
Ordumuzun cəbhədə erməni silahlı qüvvələrinin təxribatlarını fəal və uğurlu şəkildə dəf etməsi milliyyətindən və dinindən asılı olmayaraq bütün Azərbaycan vətəndaşını ilhamlandırdı. Hamı vətəninin ərazi bütövlüyünü qorumağa hazırdır, azərbaycanlılar, ruslar, ləzgilər, tatarlar, avarlar, yəhudilər, talışlar və bir çox başqa xalqların nümayəndələri çiyin-çiyinə düşməni torpaqlarımızdan qovmağa qərarlıdırlar.
Onlardan biri də müxtəlif millətlərdən olan Azərbaycan vətəndaşlarının daxil olduğu beynəlxalq batalyonun tərkibində ölkənin ərazi bütövlüyünü qoruyan, Bakı şəhər sakini, Birinci Qarabağ müharibəsi veteranı Dmitri Sinqindir.
"Mən nə o zaman, nə indi dinc Azərbaycan əhalisini oradan qovan, torpaqlarımızı ələ keçirən düşmən tərəfindən vətənimin təhdid olunduğu bir vaxtda, kənarda qala bilmərəm. Birinci Qarabağ müharibəsi zamanı aldığım çoxsaylı yaralara baxmayaraq, şanlı Ordumuzun sıralarına qoşulmağa və Qarabağın azad edilməsində iştirak etməyə can atıram. Xoşbəxtlikdən müvafiq təcrübəm var", - Sinqin deyib.
O əlavə edib ki, düşmən hiyləgərdir. Döyüş meydanında birmənalı şəkildə məğlub olur və bu səbəbdən də çox sayda saxta məlumatlarla informasiya sahəsinə keçir.
"Məsələn, guya Azərbaycan milli azlıqları zorla cəbhəyə göndərir. Əlbəttə, bu açıq-aydın bir yalandır. O vaxt heç kim bizi 90-cı illərdə məcbur etmədi və indi heç kim bizi cəbhəyə getməyə məcbur etmir. Hamımız üçün Azərbaycan Vətənimizdir, onun üçün canımızı verməyə hazırıq. Hamımız - azərbaycanlılar, ruslar, ləzgilər, talışlar, yəhudilər və Azərbaycanımızda yaşayan digər xalqlar - vətənpərvərik. Bununla hər şey deyildi. Qalanını isə döyüş meydanında düşməni torpaqlarımızdan qovanda deyəcəyik", - deyə keçmiş döyüşçü vurğulayıb.

‘We’re ready to sacrifice our lives for Azerbaijan’ - former fighter (AzVision)
The fact that the Azerbaijani Army is successfully suppressing the provocations of the Armenian armed forces at the front inspired all Azerbaijani citizens, regardless of their nationality and religion. Azerbaijanis, Russians, Lezgis, Tatars, Avars, Jews, Talishs and representatives of many other nations are determined to drive the enemy forces out of our lands shoulder to shoulder.
One of them is Dmytry Singhin, a Baku resident, who fought for Azerbaijan’s territorial integrity on the ranks of an international battalion, which also included Azerbaijani citizens of various nationalities, during the first Karabakh war.
“Neither then nor now, when my homeland is threatened by the enemy who expelled the peaceful population of Azerbaijan and seized our lands, I cannot stand aside. Despite the many wounds I received during the first Karabakh war, I aspire to join the ranks of our glorious army and participate in the liberation of Karabakh. Fortunately, I have relevant experience,” Singhin said.
He noted, the enemy is cunning and is suffering a heavy defeat on the battlefield. For this reason, the enemy continues to disseminate disinformation.
“For example, the enemy alleges that Azerbaijan forcibly sends national minorities to the front. Of course, such allegations are fake. No one forced us to go to the front in the 90s, and now no one is forcing us to go to the front. For all of us, Azerbaijan is our homeland, and we are ready to sacrifice our lives for Azerbaijan. All of us - Azerbaijanis, Russians, Lezgis, Talishs, Jews and other peoples living in our Azerbaijan - are patriots,” Singhin added.