Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi aviasiya sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunub
Yanvarın 11-də Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin müavini – Hərbi Hava Qüvvələri komandanı general-leytenant Ramiz Tahirov ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Hərbi Hava Qüvvələri komandanı aviasiya marşalı Mücahid Anvar Xanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildirilib ki, Azərbaycan hərbi pilotlarının Pakistanın Hərbi Hava Qüvvələri Akademiyasında təhsilindən məmnunluğunu ifadə edən general-leytenant R.Tahirov ölkələrimizin Hərbi Hava Qüvvələri arasında əməkdaşlığın, o cümlədən hərbi təhsil və digər sahələrdə əlaqələrin inkişaf etməsinin ordularımızın döyüş qabiliyyətinin daha da güclənməsinə töhfə verdiyini bildirib.
Aviasiya marşalı M.A.Xan, öz növbəsində, Pakistan Hərbi Hava Qüvvələrinin helikopter heyətlərinin Azərbaycanın aviasiya təlim mərkəzlərində hazırlıq keçməsindən məmnunluğunu bildirərək bu fəaliyyətlərin daha da genişləndirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Pakistan hərbi hava qüvvələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi və əlaqələrin daha da genişləndirilməsi, həmçinin birgə hərbi təlimlərin keçirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.

Military Cooperation
The Deputy Head of Azerbaijan’s Defense Ministry, Commander of the Air Force, Lieutenant General Ramiz Tairov met with a delegation led by Commander of the Air Force (Air Force) of Pakistan, Air Force Marshal Mujahid Anwar Khan, who is on a working visit to Azerbaijan, on January 11.
Expressing satisfaction with the training of Azerbaijani military pilots at the Pakistan Air Force Academy, Tahirov noted that the development of cooperation, including ties in military education and other spheres between the air forces of the two countries, contributes to further strengthening the combat capability of the two armies.
In turn, Anwar Khan, expressing satisfaction with the training of Pakistani Air Force helicopter crews in the aviation training centers of Azerbaijan, noted the importance of further expanding the activities.
The meeting parties also discussed issues of developing cooperation and further expanding ties between the Air Forces of the two countries, as well as holding joint military exercises.