Ermənistan silahli qüvvələri tərəfindən mülki əhali hədəfə alınmaqla açılmış atəş nəticəsində Ağdam rayon sakini həlak olub
Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi Cenevrə Konvensiyası ilə üzərinə düşən öhdəliklərini yerinə yetirməyərək beynəlxalq humanitar hüququn əsas norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhalini, çoxsaylı ev və mülki obyektləri, təsərrüfat təyinatlı məntəqələri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
Hədəf kimi əhalinin kompakt olduğu məntəqələr - rayon və kənd mərkəzləri, mülki infrastruktur obyektlər - xəstəxanalar, tibb məntəqələri, məktəb binaları, uşaq bağçaları seçilir.
Hazırkı vaxtadək ümumilikdə mülki əhalidən 27 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdiriliblər.
Dərin kədər hissi ilə qeyd edirik ki, bu gün düşmənin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə qrad qurğularından atəşə tutması nəticəsində Ağdam rayonu, Evoğlu kənd sakini 1979-cu il təvəllüdlü Paşayev Coşqun Ənvər oğlu həlak olub.

В результате армянского обстрела погиб житель Агдама
Военно-политическое руководство страны-агрессора Армении продолжает наносить удары по гражданскому населению Азербайджана, многочисленным домам и гражданским объектам, а также по пунктам хозяйственного назначения страны, грубо нарушая обязательства, исходящие из Женевских конвенций.
«В качестве цели выбраны густонаселенные районы - районные и сельские центры, объекты гражданской инфраструктуры - больницы, медицинские центры, школьные здания, детские сады. К настоящему времени с различными телесными повреждениями были госпитализированы 27 мирных жителей. С глубоким сожалением сообщаем, что сегодня в результате очередного обстрела противником густонаселенных районов Азербайджана погиб житель села Эвоглу Агдамского района Пашаев Джошгун Анвар оглу, 1979 года рождения», - говорится в сообщении Генпрокуратуры.