Ermənistan ordusunun yüksək rütbəli bir neçə zabiti məhv edilib və yaralanıb
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində bölmələrimizin mövqelərini və yaşayış məntəqələrimizi müxtəlif silahlardan atəşə tutub.
Dünən gün ərzində düşmənin bir neçə istiqamətdə hücum etmək cəhdinin qarşısı qətiyyətlə alınıb. Döyüş texnikası və canlı qüvvə sarıdan xeyli sayda itki verən düşmən geri çəkilib.
Görülən cavab tədbirləri nəticəsində düşmənin 1-ci ümumqoşun ordusu komandanının müavini polkovnik Artur Sarqisyan və 18-ci motoatıcı diviziyanın rabitə rəisi mayor Aram Ğazaryan məhv edilib.
Bundan əlavə, 1-ci ümumqoşun ordunun artilleriya idarəsinin zabiti polkovnik-leytenant B.Aseryan, 2-ci motoatıcı alayın komandiri Hunan Hayrumyan yaralanıb və 5-ci dağatıcı alayın 3-cü taborunun komandir müavini Roman Tunyan isə itkin düşüb.

Armenian troops’ attempt to launch attacks in several directions was resolutely suppressed several times yesterday.
Armenian troops were forced to retreat suffering heavy losses of manpower and military equipment.
As a result of the retaliatory actions taken by the Azerbaijani Army, the deputy commander of the Armenia’s 1st combined arms army, Colonel Artur Sargsyan, and the chief of communications of the 18th motorized rifle division, Major Aram Gazaryan were eliminated.
Moreover, Lieutenant Colonel B. Aserian, officer of the artillery unit of the 1st combined arms army, Hunan Ayrumyan, commander of the 2nd motorized rifle regiment were wounded, and Roman Tunyan, deputy commander of the 3rd battalion of the 5th mountain rifle regiment, went missing.