Düşmən bölmələrimizi atəşə tutur
Yeni humanitar atəşkəs rejiminin elan olunmasına baxmayaraq Ermənistan silahlı qüvvələri bütün cəbhə boyu, eləcə də Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədində yerləşən yaşayış məntəqələrimizi və bölmələrimizin mövqelərini müxtəlif növ atıcı silahlar, minaatanlar və toplardan atəşə tutur.
Səhər saatlarından başlayaraq Ermənistanın Berd, Çəmbərək və Vardenis rayonları ərazisindən Azərbaycanın Tovuz, Gədəbəy və Daşkəsən rayonlarının əraziləri düşmən tərəfindən atəşə tutulub.
Eyni zamanda Tərtər, Ağdam, Füzuli, Laçın və Qubadlı istiqamətlərində yerləşən bölmələrimizin mövqeləri də düşmən tərəfindən atəşə məruz qalır.

Enemy is firing at our units
Despite the announcement of a new humanitarian ceasefire regime, the Armenian armed forces are firing at our human settlements and the positions of units of the Azerbaijan Army along the entire front, as well as on the Armenia-Azerbaijan state border using various types of small arms, mortars, and howitzers.
Since morning hours, the enemy has fired at the territories of Tovuz, Gadabay, and Dashkesan regions of Azerbaijan from the Berd, Chambarak, and Vardenis regions of Armenia.
At the same time, the positions of our units located in the Tartar, Aghdam, Fizuli, Lachin, and Gubadli directions are also under the enemy fire.