Moldovanın sabiq baş naziri erməni vəhşiliyini pislədi
Moldovanın sabiq Baş naziri Kirill Qaburiç Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Ermənistan ilə Azərbaycan arasında gərginliyin artmasını, Gəncə şəhərinin davamlı atəşə tutulmasını, insanların, o cümlədən uşaqların həlak olmasını həyəcanla izləyirəm.
BMT Təhlükəsizlik Şurasının 30 il əvvəl qəbul etdiyi 822, 853, 874 və 884 saylı qətnamələrinə baxmayaraq, heç nə dəyişməyib. Azərbaycanın mülki əhalisinə və mülki hədəflərinə qarşı həyata keçirilən bu hücumlar beynəlxalq humanitar hüququn və insan haqlarının kobud şəkildə pozulmasıdır.
Həmsədrlərimizin sərt bəyanatı ilə yanaşı, biz Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvləri kimi öz təcrübələrimizdən istifadə edərək kömək göstərməyə hazırıq.

Former Prime Minister of Moldova sends letter to Azerbaijani president
Former Prime Minister of Moldova Chiril Gaburici sent a letter to Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
With shock I am following continued shelling and killings in Ganja city, and the casualties incurred including children, escalating of Armenia-Azerbaijan conflict.
Despite UN Security Council resolutions 822, 853, 874 and 884 which were approved over 30 years ago nothing has been changed. These attacks against the Azerbaijani civilian population and civilian targets constitute a serious violation of international humanitarian and human rights law.
With strong statement of our co-chairs, being in touch with secretary-general we as members of the Nizami Ganjavi International Center are also willing to provide support in form of our expertise and combined experience.