“Azərbaycanın Dostları” sosial şəbəkəsinin rəhbəri Prezident İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb
“Azərbaycanın Dostları” sosial şəbəkəsinin rəhbəri Malik Ayyub Sumbal Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Hörmətli cənab Prezident İlham Əliyev,
Azərbaycanın Dostları” Ermənistanın mülki insanları hədəfə alaraq Azərbaycanın ikinci ən böyük şəhəri olan Gəncəyə qarşı həyata keçirdiyi raket hücumunu və bunun nəticəsində günahsız insanların həlak olmasını kəskin şəkildə pisləyir.
Bu hücum Ermənistan tərəfindən günahsız insanlara qarşı törədilmiş açıq-aşkar təcavüz aktıdır və müharibə cinayəti hesab edilir.
Ermənistanın atəşkəs haqqında razılaşmanı pozaraq mülki əhalini davamlı şəkildə hədəfə alması onun Azərbaycana qarşı yürütdüyü təcavüzkar planlarının və siyasətinin təzahürüdür.
“Azərbaycanın Dostları” bu çətin vaxtda Azərbaycan vətəndaşı və Azərbaycan hökumətinin yanındadır və biz Azərbaycan Respublikasının torpağı olan Dağlıq-Qarabağla bağlı ölkənizin prinsipial mövqeyini dəstəkləməkdə davam edəcəyik.
Mən Sizə Gəncə şəhərinə hücum zamanı insanların həlak olması ilə əlaqədar dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Erməni vəhşiliyi nəticəsində yaralanmış insanlara isə tezliklə şəfa tapmalarını diləyirəm.

President of Friends of Azerbaijan sends letter to Azerbaijani president
President of Friends of Azerbaijan (FoA) Malik Ayub Sumbal sent a letter to Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
"Dear Mr. President Ilham Aliyev,
Friends of Azerbaijan (FoA) strongly condemned the Armenian missiles strike on the second largest city of Ganja in which civilians were targeted and innocent people lost their lives.
The act is a blatant act of aggression against innocent people by Armenia and is considered a war crime.
Armenia has been continuously violating the ceasefire agreement and targeting civilian’s population that is exposing Armenian aggressive intentions and policies towards Azerbaijan.
Friends of Azerbaijan (FoA) is staying strong with Azerbaijani citizen and the government at this hour and we will continue our support on the principled stand of Azerbaijan on Nagorno-Karabakh that is the land of the Republic of Azerbaijan.
I express my sincere condolences to the martyrs of the Ganja attack. I wish the speedy recovery of those who injured due to the Armenian atrocities.