Cəbhədə oktyabrın 21-nə olan son vəziyyət
Oktyabrın 20-si gün ərzində və 21-nə keçən gecə cəbhənin Ağdərə, Füzuli-Cəbrayıl və Qubadlı istiqamətlərində döyüş əməliyyatları müxtəlif intensivliklə davam edib. Düşmən müdafiə mövqelərimizi atıcı silahlar, minaatanlar və toplardan atəşə tutub.
Azərbaycan Ordusunun keçirdiyi əməliyyat nəticəsində cəbhənin Cəbrayıl və Qubadlı istiqamətlərində Ermənistan silahlı qüvvələrinin 18-ci motoatıcı diviziyasının müdafiə olunan bölmələri şəxsi heyət və hərbi texnika sarıdan itki verərək geri çəkilməyə məcbur edilib.
5-ci dağatıcı alayın müdafiə sahəsində düşmənin mövqeləri ələ keçirilib, çoxlu sayda silah və sursat qənimət götürülüb. Alayın artilleriya rəisi, artilleriya divizion komandiri və 4-cü taborunun komandiri taborunun şəxsi heyəti ilə birlikdə məhv edilib. 6-cı və 7-ci dağatıcı alayların müdafiə sahələrində düşmən bölmələrinin şəxsi heyəti arasında ölən və yaralananlar var. Məhv edilənlər arasında alay komandirinin müavini Vahan Sarkisyan da var.
Döyüşlərdə 3 artilleriya qurğusu, bir necə minaatan, şəxsi heyətlə birlikdə 3 yük avtomobili sıradan çıxarılıb.

The latest situation in the front on October 21
During the day on October 20 and on the night of October 21, the combat operations in the Aghdere, Fizuli-Jabrayil, and Gubadli directions of the front continued with varying intensity. The enemy fired at our defensive positions using small arms, mortars, and howitzers.
As a result of the operations carried out by the Azerbaijani Army, the defending units of the 18th motorized rifle division of the Armenian armed forces in the Jabrayil and Gubadli directions of the front were forced to withdraw, losing personnel and military vehicles.
Enemy positions were seized in the defense area of the 5th mountain rifle regiment, a large number of weapons and ammunition were taken as trophies. The regiment's chief of artillery, commander of artillery division, and commander of the 4th battalion together with the battalion's military personnel were destroyed.
There are dead and wounded among the military personnel of the enemy units in the defense areas of the 6th and 7th mountain rifle regiments. Deputy Commander of the regiment Vahan Sargsyan was among the dead.
Three artillery pieces, several mortars, and three vehicles with military personnel were destroyed in the fighting.