Mülki əhalimizi və yaşayış məntəqələrimizi hədəfə alan düşmənin bütün legitim hərbi hədəfləri məhv ediləcək
Ermənistan müdafiə nazirliyi etiraf etdi ki, atəş zərbəsi ilə sıradan çıxarılan əməliyyat-taktiki raket kompleksləri (ƏTRK) Azərbaycanın işğal olunmuş Kəlbəcər rayonunda, mülki obyekt və infrastrukturun olmadığı ərazidə tam döyüş növbəsində və tətbiqə hazır vəziyyətdə olub.
Həmin ƏTRK-lar Azərbaycan ərazisindəki mülki obyektləri və infrastrukturu hədəfə almışdı. Ermənistan müdafiə nazirliyinin guya Ermənistan ərazisindən Azərbaycanın yaşayış məntəqələrinə atəş açılmaması barədə bəyanatları isə açıq-aşkar yalandır.
Gəncə, Mingəçevir və digər yaşayış məntəqələrimizin məhz Ermənistan ərazisindən atəşə tutulması danılmaz faktdır.
Azərbaycanın Ermənistan ərazisində hər hansı hərbi hədəf və maraqları yoxdur. Əksinə, Ermənistan öz ərazisindən Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini atəşə tutmaqla qəsdən münaqişənin coğrafiyasını genişləndirmək məqsədini güdür.
Bildiririk ki, mülki əhalimiz və yaşayış məntəqələrimizin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədilə legitim hərbi hədəflərin zərərsizləşdirilməsi hüququnu Azərbaycan bundan sonra da özündə saxlayır.

All legitimate military targets of the enemy that have taken the civilian population and human settlements of Azerbaijan under the gunpoint will be destroyed
The Armenian ministry of defense admitted that the operational-tactical missile systems destroyed by the fire strike have been on combat duty on the territory of the occupied Kalbajar region of Azerbaijan and they were in a state of readiness for use. There were no civilian facilities and infrastructure on the territory.
These operational-tactical missile systems were targeted at civilian facilities and infrastructure in Azerbaijan. The allegations of the Armenian defense ministry that the human settlements of Azerbaijan were not shelled from the territory of Armenia is an obvious lie.
It is an indisputable fact that Ganja, Mingachevir, and other human settlements of Azerbaijan came under fire from the territory of Armenia.
Azerbaijan has no military targets and interests in the territory of Armenia. On the contrary, Armenia, opening fire from its territory on the populated areas of Azerbaijan, deliberately tries to expand the geography of the conflict.
We declare that in order to ensure the safety of its civilian population and human settlements, Azerbaijan will continue to reserve the right to neutralize legitimate military targets.