Azərbaycanın mülki əhalisini hədəfə almış legitim hərbi hədəflər zərərsizləşdirilib
Oktyabrın 14-də saat 01:00 radələrində Ermənistan Respublikası tərəfindən Azərbaycanın işğal olunmuş Kəlbəcər rayonu ilə yaxın sərhəd zonasında bir-neçə əməliyyat-taktiki ballistik raket kompleksinin start mövqeyində yerləşdirilməsi müşahidə olunub.
Bu ərazidəki raket kompleksləri Azərbaycanın Gəncə, Mingəçevir və digər şəhərlərindəki dinc əhali və infrastruktura doğru hədəflənmişdir.
Oktyabrın 11-də Ermənistan tərəfindən Gəncə şəhərində törədilmiş hərbi cinayətə bənzər növbəti hadisənin təkrarlanmaması və raket hücumunun qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Ordusu tərəfindən qabaqlayıcı tədbirlər görülüb.
Nəticədə atəş üçün hazırlıq vəziyyətinə gətirilən əməliyyat-taktiki raket kompleksləri legitim hərbi hədəf kimi zərərsizləşdirilib.
Müdafiə Nazirliyi bildirir ki, vəziyyətin gərginləşdirilməsinə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rejiminin üzərinə düşür.

Legitimate military targets that have taken the civilian population of Azerbaijan under the gunpoint were neutralized
On October 14, at about 01:00, it was recorded that the Armenian side deployed several operational-tactical missile systems with ballistic missiles at the starting position in the border zone with the occupied Kelbajar region of Azerbaijan.
The missile systems deployed in this territory were targeted at the peaceful population and civilian infrastructure in Ganja, Mingachevir, and other cities of Azerbaijan.
The Azerbaijan Army has taken preventive actions to ensure against the recurrence of another war crime and to suppress the missile strike similar to the one committed by Armenia in Ganja on October 11.
As a result, operational-tactical missile systems brought into a state of readiness to deliver fire strikes were neutralized as a legitimate military target.
We declare that the military-political regime of Armenia bears the entire responsibility for the aggravation of the situation.