Qoşunlarımız bütün cəbhə boyu əməliyyat üstünlüyünü qoruyur
Humanitar atəşkəs rejiminə əməl etməyən Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri itirdikləri mövqeləri geri qaytarmaq məqsədilə cəbhənin Ağdərə-Ağdam və Füzuli-Cəbrayıl istiqamətlərində bir neçə dəfə kiçik qruplarla Azərbaycan Ordusunun mövqelərinə basqın etməyə cəhd göstərib.
Həyata keçirilən fəaliyyətlər nəticəsində cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində düşmənin xeyli sayda canlı qüvvəsi, 3 ədəd BM-21 “Qrad” yaylım atəşli reaktiv sistemi, 1 ədəd T-72 tankı, bir neçə avtomobil texnikası məhv edilib və sıradan çıxarılıb.
Əldə olunan məlumata əsasən döyüş əməliyyatları zamanı Ermənistan silahlı qüvvələrinin 9-cu alayının artilleriya rəisi tabeliyində olan bölmə ilə Hadrut yaşayış məntəqəsi istiqamətindən geri çəkilib, alayın 5-ci taborunun şəxsi heyəti isə təhkim olunmuş texnikanı döyüş mövqelərində qoyub qaçıb. Bundan əlavə, 5-ci və 522-ci alayın şəxsi heyəti avtomobil və zirehli texnikalarını da mövqelərdə ataraq geri çəkilib.
Qırmızı Bazar məntəqəsi istiqamətinə endirilən artilleriya zərbəsi nəticəsində 1-ci alayın daimi dislokasiya məntəqəsində yeraltı sığınacaq və düşmənin geri çəkilən bölməsinin 2 texnikası məhv edilib.
Məlumata əsasən canlı qüvvə sarıdan xeyli itki verən düşmən ordusunda ölənlər arasında 246-cı alayın tabor komandiri polkovnik-leytenant Artur Qriqoryan da var.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 1-ci alayının müdafiə sahəsində geri çəkilən bölmələr arasında rabitə və qarşılıqlı əlaqənin pozulması səbəbindən bölmələr bir-birinə atəş açıb. Tankəleyhinə və digər bölmənin şəxsi heyəti də döyüş mövqelərini tərk edib.

Our troops have an operational advantage along the entire front
Armenian armed forces, which did not comply with the humanitarian truce, repeatedly tried to attack the positions of the Azerbaijan Army in small groups in the direction of Aghdere-Aghdam and Fizuli-Jabrayil in order to regain lost positions.
As a result of the combat, activities carried out, a large number of enemy forces, as well as three BM-21 "Grad" MLRS, one T-72 tank, several vehicles, were destroyed and wrecked in different directions of the front
According to the information received, during the combat operations, the chief of artillery of the 9th regiment of the Armenian armed forces withdrew from the direction of the settlement of Hadrut, and the 5th battalion of the regiment left their equipment at the battle positions and fled. In addition, the military personnel of the 5th and 522nd regiments withdrew leaving their auto and armored vehicles behind.
As a result of an artillery strike in the direction of the Girmizi Bazaar, an underground shelter and two vehicles of the retreating enemy unit were destroyed at the place of permanent deployment of the 1st regiment.
According to the report, the battalion commander of the 246th regiment, Lieutenant Colonel Arthur Grigoryan, was among those killed in the enemy army, which suffered heavy casualties.
The units opened fire on each other due to disrupted communication and interaction between the retreating units of the 1st Regiment of the Armenian armed forces in the area of defense responsibility. The military personnel of the anti-tank and other units also left the battle positions.