Ermənilərin atdığı mərmilər yanğınlara səbəb oldu
Ermənistan silahlı qüvvələri humanitar atəşkəs rejimini kobudcasına pozaraq Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından və raketlərdən atəşə tutaraq mülki obyektlərdə dağıntı və yanğınlar törətməkdə davam edib.
Ermənistan ordusunun atdığı mərmi Tərtər rayonunda vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evində yanğına səbəb olub. Yanğın söndürülərək yaxınlıqdakı tikililərə keçməsinin qarşısı alınıb.
Tərtər rayonunda vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evinə düşən mərmi yanğın törədib. Lakin ərazi intensiv atəş altında saxlanıldığından yanğına müdaxilə edilməsi mümkün olmayıb.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin Daşkəsən rayonuna atdığı mərmi meşə ərazisində kol-kosun alovlanmasına səbəb olub. Yanğınsöndürmə qüvvələri yanğını söndürərək ətraf əraziyə yayılmasının qarşısını alıb.

Shell strikes by the Armenian armed forces cause fires
Armenian armed forces continue to cause destructions and fires in civilian infrastructure, hitting Azerbaijani dense residential territories, civilian facilities, including private and apartment buildings, and households using heavy artillery installations and rockets, in rude violation of the humanitarian ceasefire.
Thus, the shell strike by the Armenian armed forces caused fire in the private house of a citizen in Tartar district. The fire was extinguished and prevented from spreading to the nearby buildings by the relevant forces of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations.
The fire caused by a shell strike on another private house belonging to a citizen in Tartar district could not be intervened in due to the intensive shelling of the area.
The shell fired by the Armenian armed forces on Dashkasan district caused bushes to burn in the forest area. The firefighting brigades extinguished the fire and prevented it from spreading around.