Düşmənin Mingəçevirə atdığı raketlər zərərsizləşdirilib
İşğalçı Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, habelə 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla yaşayış məntəqələrini və strateji obyektləri ağır artilleriyadan atəşə tutmağa davam edir.
Düşmənin silahlı qüvvələri 17.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 01 radələrində növbəti dəfə Cənubi Qafqazın ən böyük istilik elektrik stansiyası olan Mingəçevir Su Elektrik Stansiyasını hədəfə almaqla cəbhə zonasından 100 km-dən artıq uzaqlıqda yerləşən, iri sənaye şəhəri Mingəçevirə raketlər atıb.

Missiles fired by enemy at Mingachevir destroyed by Air Defense Forces
The armed forces of the Republic of Armenia violated the norms and principles of international law, including the requirements of the 1949 Geneva Conventions and the Additional Protocols to the Convention, as well as the conditions of the humanitarian ceasefire declared on October 10, 2020, at 12 p.m, continues to shell residential areas as well as strategic objects with heavy artillery, deliberately targeting the civilian population of Azerbaijan.
On October 17, 2020, around 01 a.m, the Armed forces of the occupant launched missile attacks on Mingachevir, a large industrial city lying 100 km away from the frontline, targeting the Mingachevir Hydro Power Plant, which is the largest hydroelectric power station in South Caucasus.