Ermənistan məqsədyönlü şəkildə dövlət sərhədində təxribat törədib
Oktyabrın 9-da saat 20:00 radələrində Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Daşkəsən sahəsində yerləşən Azərbaycan Ordusunun müdafiə mövqelərindən Ermənistan ərazisində atışma səsləri və partlayış müşahidə olunub.
Belə ki, Ermənistanın Vardenis rayonunun Günəşli və Ağyoxuş kəndlərində yerləşən düşmən mövqelərindəki hərbi qulluqçular əvvəlcə müxtəlif atıcı silahlardan bir-birinə doğru atəş açmışlar. Bir az sonra isə Günəşli kəndində partlayış baş verib və yanğın müşahidə olunub.
Bildiririk ki, baş verən insidentə Azərbaycan Ordusu bölmələrinin heç bir aidiyyəti yoxdur. Bu təxribat, erməni xalqı və beynəlxalq aləmin diqqətinin Ermənistan rəhbərliyinin hərbi və siyasi meydanda uğradığı iflasdan yayındırmaq məqsədi daşıyır.
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi düşmənin bu təxribatını kəskin qınayır və bildiririk ki, bu əmələ görə bütün məsuliyyət Ermənistan tərəfinin üzərinə düşür.

Armenia purposefully committed a provocation on the state border
On October 9, at around 20:00, the shooting and explosion in the territory of Armenia were observed from the defensive positions of the Azerbaijan Army located in the Dashkesan section of the Armenia-Azerbaijan state border.
At first, there was a firefight between the servicemen at the enemy positions in the Guneshli and Aghyokhush villages of the Vardenis region of Armenia using various small arms. Soon after, an explosion occurred in the Guneshli village and a fire broke out.
We declare that the units of the Azerbaijan Army have nothing to do with this incident. This provocation is aimed at distracting the attention of the Armenian people and the international community from the fiasco of the Armenian leadership in the military and political arena.
The Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan strongly condemns this provocation of the enemy and declares that the Armenian side bears the entire responsibility for this act.