Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi əlaqələrin genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub
Yanvarın 11-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Hərbi Hava Qüvvələri (HHQ) komandanı aviasiya marşalı Mücahid Anvar Xanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə xalqlarımız arasında ənənəvi dostluq və qarşılıqlı etimadın, eləcə də Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinin yüksələn xətlə inkişaf etməsindən və strateji tərəfdaşlığın səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunub.
Pakistan Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı öz növbəsində Vətən müharibəsində qazanılan qələbə münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edib, şəhid olan hərbi qulluqçulara və mülki şəxslərə Allahdan rəhmət, yaralılara isə şəfa diləyib.
Tərəflər Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi, hərbi-texniki və hərbi təhsil sahələrində, o cümlədən iki ölkənin hərbi hava qüvvələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi və əlaqələrin daha da genişləndirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.

Azerbaijan`s Minister of Defense Colonel General Zakir Hasanov has met with a delegation led by Commander of the Air Force of the Islamic Republic of Pakistan, Air Chief Marshal Mujahid Anwar Khan, who is on a working visit to Baku.
The sides hailed the development of traditional friendship and mutual trust between the peoples of the two countries, including Azerbaijani-Pakistani relations, as well as the level of strategic partnership.
The Commander of the Air Force of Pakistan congratulated the Azerbaijani people on the victory in the Patriotic War, wished the mercy of Allah Almighty to the souls of all servicemen and civilians who died as Shehids, and healing to the wounded.
The parties discussed the issues of development of cooperation between Azerbaijan and Pakistan in the military, military-technical and military-educational spheres, including cooperation between the Air Forces of the two countries, and further expansion of relations.