Xındırıstan kənd sakini: Qəhrəman hərbçilərimizdən qələbə müjdəsi gözləyirik (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından atəşə tutmaqda davam edir.
Düşmən oktyabrın 2-də gecə saatlarından başlayaraq rayonun işğal altında olmayan yaşayış məntəqələrini intensiv atəşə tutub. Rayonun təmas xəttinə yaxın məsafədə yerləşən kəndləri ilə yanaşı, təmas xəttindən uzaqda olan Quzanlı, İmamqulubəyli, Birinci Alıbəyli qəsəbələri, Xındırıstan, Paşabəyli kəndləri də atəşə məruz qalıb. Nəticədə kənd və qəsəbələrdə sakinlərə məxsus yaşayış evlərinə, yardımçı binalara, təsərrüfatlara ziyan dəyib.
Düşmənin yaşayış məntəqələrini intensiv atəşə tutmasına baxmayaraq, əhalinin əhval-ruhiyyəsi yüksəkdir. Ağdamlılar Azərbaycan Ordusuna güvənərək öz doğma kəndlərini tərk etmir, gündəlik işləri ilə məşğul olurlar.
Xındırıstan kənd sakini Araz Cəfərov deyib: "Gördüyünüz kimi, xain düşmən həm bizim kəndi, həm də digər kəndləri atəşə tutur. Ancaq sakinlər kənddədirlər. Çünki bilirik ki, qarşıda güclü ordumuz var. Bu ordu tezliklə düşmən üzərində qələbə çalaraq, işğal altındakı torpaqlarımızı azad edəcək. Biz hamımız ordumuzla qürur duyur, qəhrəman hərbçilərimizdən qələbə müjdəsi gözləyirik".

Villager: ‘We’re waiting for victory news from our heroic soldiers’ (Azertac)
Armenian armed forces continue to shell the densely populated settlements, residential buildings and civilian facilities in Azerbaijan.
On the night of October 2, the enemy began to intensively fire at Aghdam’s settlements. In addition to the district’s villages located close to the contact line, the settlements of Guzanli, Imamgulubeyli, and Birinji Alibeyli, as well as the villages of Khindiristan and Pashabeyli, which are far from the contact line, were also sentenced to the fire. As a result, residential houses, auxiliary buildings and farms were damaged.
Despite the intense fire by the enemy forces, the morale of the population is high. Aghdam residents rely on the Azerbaijani Army and do not leave their homes.
Khindiristan villager Araz Jafarov said: “As you can see, the treacherous enemy is firing both on our village and other villages. However, we are not going to leave our homes. We strongly believe that our powerful army will soon defeat the enemy and liberate our occupied lands. We are all proud of our army and waiting for victory news from our heroic soldiers.”