Erməni faşizmi davam edir: Naftalanın Qaşaltı Qaraqoyunlu kəndi (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrimizi iriçaplı silahlar, minaatanlar və artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
Beynəlxalq humanitar hüququn norma və prinsiplərini kobudcasına pozan Ermənistan silahlı qüvvələri digər istiqamətlərdə olduğu kimi, Naftalan şəhərində də mülki əhalini hədəfə alır.
Ötən gün gecə saatlarında düşmənin ağır artilleriya atəşi nəticəsində mərmilərdən biri Naftalan şəhərinin Qaşaltı Qaraqoyunlu kəndinə düşüb. Nəticədə kənd sakini Səmayə Babayevaya məxsus ev dağılıb və yanğın baş verib. Qonşuluqdakı evin isə bir qismi ziyan görüb.
Bundan başqa, Ermənistan ordusunun bölmələrinin atdığı bir neçə mərmi əkin sahələrinə düşüb, infrastruktura ziyan dəyib.
Qeyd edək ki, sentyabrın 27-dən bu günədək Qaşaltı Qaraqoyunlu kəndinə onlarla mərmi düşüb, 3 ev dağılıb.
Azərbaycan Ordusunun ön xətt bölmələri düşmənin bu təxribatının qarşısını almaq və qoşunların qarşıdurma xəttinə yaxın zonalarda yaşayan mülki əhalinin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədilə cavab tədbirləri görür.

The Armenian armed forces, which once again resorted to large-scale provocations along the front line, continue to fire at the Azerbaijani army’s positions and residential settlements using heavy weapons, mortars and artillery pieces.
Armenian troops, in a gross violation of the norms and principles of international law, keep targeting the civilian population in Naftalan city.
As a result of the enemy’s heavy artillery fire last night, one of the shells hit Gashalti Garagoyunlu village of Naftalan city, destroying the house owned by villager Samaya Babayeva. Then a fire broke out. The neighboring house was partially damaged.
Furthermore, several Armenian-fired shells hit agricultural fields and inflicted damage to infrastructure.
It should be noted that since September 27, dozens of shells have hit Gashalti Garagoyunlu village, as a result of which 3 houses were destroyed.