Mehriban Əliyeva ordumuzun əks-hücum əməliyyatı barədə paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva sentyabrın 27-də rəsmi "İnstaqram" səhifəsində ordumuzun uğurlu əks-hücum əməliyyatıyla bağlı paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir: “Azərbaycan Ordusu hərbi təxribata cavab olaraq hazırda əks-hücum əməliyyatı keçirir. Deyə bilərəm ki, əməliyyat uğurla keçirilir. Uğurlu əks-hücum əməliyyatı nəticəsində düşmənin canlı qüvvəsinə və hərbi texnikasına böyük ziyan vurulub. Azərbaycanın işğal altında olan bir neçə yaşayış məntəqəsi azad edilib”.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev bu barədə Təhlükəsizlik Şurasının iclasında məlumat verib.
Ordumuzun uğurlu əks-hücum əməliyyatı münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edən dövlətimizin başçısı deyib: “Mən əminəm ki, bizim uğurlu əks-hücum əməliyyatımız işğala son qoyacaqdır! Ədalətsizliyə son qoyacaqdır!”

Мехрибан Алиева поделилась публикацией о контрнаступательной операции нашей армии
27 сентября первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева поделилась на своей официальной странице в Instagram об успешной контрнаступательной операции нашей армии.
В публикации говорится: «Азербайджанская армия в ответ на военную провокацию в настоящее время проводит контрнаступательную операцию. Могу сказать, что она проходит успешно. В результате был нанесен большой урон живой силе и военной технике противника. Несколько находившихся под оккупацией населенных пунктов Азербайджана были освобождены.
Об этом Президент Азербайджана, Верховный главнокомандующий ВС Ильхам Алиев сказал на заседании Совета Безопасности.
Глава государства, поздравив азербайджанской народ с успешной контрнаступательной операцией, сказал: «Я уверен, что наша успешная контрнаступательная операция положит конец оккупации, несправедливости!».