Mehriban Əliyeva ordumuzun əks-hücum əməliyyatı barədə paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva sentyabrın 27-də rəsmi "İnstaqram" səhifəsində ordumuzun uğurlu əks-hücum əməliyyatıyla bağlı paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir: “Azərbaycan Ordusu hərbi təxribata cavab olaraq hazırda əks-hücum əməliyyatı keçirir. Deyə bilərəm ki, əməliyyat uğurla keçirilir. Uğurlu əks-hücum əməliyyatı nəticəsində düşmənin canlı qüvvəsinə və hərbi texnikasına böyük ziyan vurulub. Azərbaycanın işğal altında olan bir neçə yaşayış məntəqəsi azad edilib”.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev bu barədə Təhlükəsizlik Şurasının iclasında məlumat verib.
Ordumuzun uğurlu əks-hücum əməliyyatı münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edən dövlətimizin başçısı deyib: “Mən əminəm ki, bizim uğurlu əks-hücum əməliyyatımız işğala son qoyacaqdır! Ədalətsizliyə son qoyacaqdır!”

Mehriban Aliyeva shares about counter-offensive operation of our army
First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva has shared a post about counter-offensive operation of our army on her official Instagram page.
'The Azerbaijani Army is currently conducting a counter-offensive in response to military provocation. I can say that the operation has been successful. I can say that as a result of the successful counter-offensive, the enemy's manpower and military equipment were severely damaged. Several occupied Azerbaijani settlements have been liberated. I congratulate all the people of Azerbaijan on this occasion!'
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev stated during the meeting of the Security Council.
'I am confident that our successful counter-offensive will end the occupation! It will end injustice! It will end the occupation that has lasted for nearly 30 years!'