Gəncədə ölən və yaralıların sayı açıqlandı
İşğalçı Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, habelə 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə alıb yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutaraq terror əməllərini davam etdirir.
Bununla belə, düşmən xarici kütləvi informasiya vasitələrində, o cümlədən sosial şəbəkələrdə törətdiyi cinayətləri pərdələməyə, həmin əməllərdən boyun qaçırmağa yönələn xəbərləri tirajlamaqla qanunsuz əməllərini təkzib etməyə cəhdlər göstərir.
Lakin hadisə yerindən yerli və xarici media nümayəndələrinin yaydığı foto və videogörüntülər bu yalanları ifşa etməkdədir.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 11.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 02 radələrində cəbhə zonasından kənarda yerləşən, Azərbaycan Respublikasının ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin mərkəzi hissəsində yerləşən çox mənzilli yaşayış binalarını raket atəşinə tutması nəticəsində 3 qadın olmaqla 7 nəfər həlak olub, 16 qadın, 6 azyaşlı olmaqla 34 nəfər yaralanıb, həmçinin 10-dan artıq çoxmənzilli binaya və 100-dən çox müxtəlif təyinatlı obyektlərə ziyan dəyib.

Number of killed, wounded as result of Armenian attack on Ganja revealed
The armed forces of the occupant Republic of Armenia violated the norms and principles of international law, including the requirements of the 1949 Geneva Conventions and the Additional Protocols to the Convention, as well as the requirements of the humanitarian ceasefire declared on October 10, 2020, at 12 p.m, continues to shell residential areas with heavy artillery, deliberately targeting the civilian population of Azerbaijan.
However, photos and videos disseminated by local and foreign media are exposing these lies.
On October 11, 2020, around 02 a.m a multi-apartment building in Ganja city, the second-largest city of Azerbaijan which is located far from the war zone, was subject to heavy shelling by the Armed Forces of the enemy. As a result, 7 people were killed including 3 women, 34 people including 6 minors and 16 women were injured and more than 10 apartment buildings and more than 100 different facilities were significantly damaged.