Düşmən Gəncəni atəşə tutdu: Ölənlər və yaralılar var
İşğalçı Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə konvensiyaları və onların Əlavə protokollarını, habelə 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutmağa davam edir.
Qeyd olunub ki, düşmənin silahlı qüvvələrinin 11.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 02 radələrində cəbhə zonasından kənarda yerləşən, Azərbaycan Respublikasının ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin mərkəzi hissəsində yerləşən çox mənzilli yaşayış binasını raket atəşinə tutması nəticəsində 5 nəfər həlak olub, 28 nəfər yaralanıb, çoxsaylı mülki infrastruktur obyektlərə külli miqdarda ziyan dəyib.

5 civilians killed as Armenia fires rocket to Azerbaijan's Ganja city
The armed forces of the occupant Republic of Armenia violated the norms and principles of international law, including the requirements of the 1949 Geneva Conventions and the Additional Protocols to the Convention, as well as the requirements of the humanitarian ceasefire declared on October 10, 2020, at 12 p.m, continues to shell residential areas with heavy artillery, deliberately targeting the civilian population of Azerbaijan.
On October 11, 2020, around 02 a.m a multi-apartment building in Ganja city, the second-largest city of Azerbaijan which is located far from the war zone, was subject to heavy shelling by the Armed Forces of the enemy. As a result, 5 people were killed, 28 were injured and numerous civil infrastructure facilities were significantly damaged.