İsrailin sabiq Prezidenti Prezident İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvü Dalia İtzikdən Azərbaycan Respublikasının Prezident İlham Əliyevə məktub ünvanlanıb.
Bu çətin dövrdə Sizə dəstəyimizi ifadə edir və xalqlarımız arasındakı möhkəm dostluq əlaqələrini bir daha vurğulayıram.
Son günlərdə mülki insanların qətlə yetirilməsi ilə əlaqədar Sizə dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralıların tezliklə şəfa tapmasını diləyirəm. BMT Təhlükəsizlik Şurasının qətnamələrinə və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə hörmət edilməlidir.
Hazırda gözəl ölkəniz yeni çağırışla üz-üzədir. Ancaq təcrübəmiz bizə inanmağı və heç vaxt qorxmamağı öyrədib. Əminəm ki, uğurlu rəhbərliyiniz və müdrikliyiniz sayəsində Siz xalqınızı doğru yolla irəliyə aparacaq, bununla da hamı üçün sülhü və firavanlığı təmin edəcəksiniz.
Hörmətli cənab Prezident, həmçinin Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin uğurlu fəaliyyətini vurğulamaq istərdim. Mərkəzimiz nüfuzlu həmsədrləri, fəal və yaradıcı baş katibi ilə birlikdə hər zaman tolerantlığı, dialoqu, anlaşmanı və birgəyaşayışı təşviq edən qabaqcıl quruma çevrilməyə çalışır. Biz mərkəzdə bu məsələ ilə bağlı fikirlərimizi bölüşmək üçün mütəmadi görüşlər keçiririk.

Former President of Israel sends letter to President Aliyev
Dalia Itzik, Former President of Israel, Member of the Nizami Ganjavi International Center sent a letter to Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
"His Excellency,
I saw it necessary to write to you during this difficult and challenging times, in order to express our support and emphasize the strong friendship between our two nations.
Please let me express my true condolences for the loss of life during the last days, and to send a warm wish for a speedy recovery to the wounded. UN Security Council resolutions and territorial integrity of the Azerbaijan Republic should be respected.
Now, your wonderful country forces you to face a new challenge. But our experience has taught us to believe and never be afraid. I do not doubt that with your strong leadership and wisdom you will lead your people on the right path, which will ensure years of peace and prosperity for all.
Dear Mr. President,
Let me also underline important work that Nizami Ganjavi International Center is doing, with world-famous co-chairs and the most dynamic and creative secretary-general we are always trying to be a leading institution promoting learning, tolerance, dialogue, understanding, and shared societies. Where now we come together to bring our voices for this issue," the letter said.