Xorvatiyanın sabiq Baş Naziri Prezidentə məktub göndərib
2009-2011-ci illərdə Xorvatiyanın Baş Naziri, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvü Yadranka Kosor Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə məktub göndərib.
Zati-aliləri.
Biz hazırkı vəziyyəti böyük narahatlıqla izləyirik. Bütün dünyanın ölümcül COVID-19-a qarşı mübarizə apardığı bir vaxtda uşaqların qətlə yetirilməsi və şəhərlərin dağıdılmasına heç nə ilə haqq qazandırmaq olmaz. Bu, bəşəriyyətə qarşı törədilmiş cinayətdir.
Biz BMT və digər beynəlxalq təşkilatları daha fəal olmağa, həmçinin öz üzərilərinə götürdükləri öhdəlikləri, xüsusilə də BMT Təhlükəsizlik Şurasının Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin olunması ilə bağlı 822, 853, 874 və 884 saylı qətnamələrini dərhal yerinə yetirməyə çağırırıq.
Cənab Prezident, həmsədrlərimizin rəhbərliyi ilə beynəlxalq hüquq normalarının təşviqi istiqamətində çalışdığımız Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinə və onun beynəlxalq statusuna göstərdiyiniz bütün dəstəyə görə Sizə minnətdarlığımızı bildiririk. Məhz bu dəstək sayəsində mərkəzimiz etibarlı və nüfuzlu beynəlxalq təşkilata çevrilib.

Former Prime Minister of Croatia sends letter to president of Azerbaijan
Jadranka Kosor, Former Prime Minister of Croatia, Member of the Nizami Ganjavi International Center sent a letter to President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
We are following the current situation [within the Nagorno-Karabakh conflict] with deep concern. There can’t be justification killing children and destroying cities, while entire world is fighting with deadly COVID19. It is a crime against humanity.
We have to engage the United Nations and other international organizations to be mole engaged and support realization of their commitments, especially immediately fulfilled to the UN Security Council resolutions 822, 853, 874 and 884 with respect to the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan.
Thank you for all you support to the NGIC, and it’s international status, which helped us to build trusted, respected international organization, where with guidance of our co-chairs we are working to promote rule of international law," the letter said.