Albaniyanın sabiq Prezidentindən Azərbaycana dəstək
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvü Sali Berişa Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Artıq bir həftədir ki, biz çox sayda insanın həlak olması və yaralanmasına səbəb olan silahlı münaqişəni izləyirik. Bu münaqişənin əsas səbəbi Ermənistan tərəfindən Azərbaycan ərazilərinin işğal edilməsi ilə bağlıdır. Beynəlxalq hüquqa əsasən, Ermənistan tərəfindən illərdir işğal altında saxlanılan ərazilər də daxil olmaqla, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və suverenliyi təmin olunmalıdır.
Azərbaycanın otuz ildir Ermənistan tərəfindən işğal olunan əraziləri üzərində tam suverenliyini bərpa etmək hüququnu qətiyyətlə dəstəkləyərək, dünya birliyini bu münaqişənin beynəlxalq norma və prinsiplərə uyğun olaraq tam şəkildə həllində, Azərbaycan ərazilərinin işğalına son qoyulmasında fəal iştirak etməyə çağırıram.
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvləri kimi, hamımızın dəstəyinə arxalana bilərsiniz. Ürəkdən arzu edirəm ki, Azərbaycan bu haqq mübarizəsində qalib gəlsin.

Former president of Albania sends letter to president of Azerbaijan
Sali Berisha, a member of Nizami Ganjavi International Center sent a letter to Ilham Aliyev, President of Azerbaijan.
"For a week we are following an armed conflict with serious loss of lives and numerous injuries to civilians. The cause of this conflict lies in the occupation of wide territories of the Republic of Azerbaijan by Armenia, which following international law requires establishing territorial integrity and sovereignty throughout the country’s territory, i.e. in areas that have been held for years occupied by Armenia.
Completely supporting Azerbaijan's legal right to establish full sovereignty in all territories occupied for over three decades by Armenia, I call on the international community to engage with greater serosity in the full resolution of this conflict following international acts and laws ending the Armenian occupation of the territories of the Republic of Azerbaijan.
As Members of the Nizami Ganjavi International Center you have all our support and I wish from my heart Azerbaijan just cause would prevail," the letter said.