Azərbaycan və Qətər xarici işlər nazirləri bölgədəki son vəziyyətlə bağlı müzakirələr aparıb
Dekabrın 1-də Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Qətər Dövlətinin Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd bin Əbdürrəhman Əl Təni ilə telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər bölgədə mövcud olan son vəziyyəti müzakirə ediblər. Qətər xarici işlər naziri 10 noyabr tarixli birgə bəyanatın imzalanmasını alqışlayıb və bu razılaşmanın icrasının bölgədə dayanıqlı sülh, təhlükəsizlik və rifahın təmin edilməsi baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb.
Nazirlər, həmçinin ikitərəfli münasibətlərdən bəhs edərək, ölkələr arasında mövcud olan sıx dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı, eləcə də çoxtərəfli formatlarda əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

On December 1, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of State of Qatar Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani.
The Ministers exchanged views on the latest situation in the region. Foreign Minister of the State of Qatar welcomed the signing of the joint statement of 10 November 2020 and emphasized the importance of implementation of this agreement for ensuring sustainable peace, security and prosperity in the region.
The Ministers touched upon the bilateral relations and had an exchange on the development of close friendship and cooperation between the countries. The sides also discussed the issues of cooperation within multilateral formats.