Ordumuz Ağdama Azərbaycan Bayrağını sancdı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ermənistan Respublikasının baş naziri və Rusiya Federasiyasının Prezidentinin imzaladığı üçtərəfli Bəyanata əsasən noyabrın 20-də Ağdam rayonuna daxil olan Azərbaycan Ordusunun bölmələri ərazidə bir sıra tədbirləri həyata keçirib.
Qoşunlarımızın bu istiqamətdə təhlükəsiz hərəkətinin təmin edilməsi məqsədilə ərazilər gecə saatlarında minalardan təmizlənib, mühəndis-istehkam işləri başa çatdırılıb, hərəkət marşrutu üzrə yollar istifadəyə hazır vəziyyətə gətirilib. Hazırda bölmələrimizin şəxsi heyəti və zirehli texnikasının ərazidə dislokasiya olunması üçün zəruri tədbirlər icra olunur.
İşğaldan azad olunan Ağdam rayonu tamamilə Azərbaycan Ordusunun nəzarəti altına keçib. Ağdam şəhərinin mərkəzində Azərbaycanın Dövlət Bayrağı ucaldılıb, Dövlət Himni səsləndirilib və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevə məruzə olunub.
Ağdam şəhərindəki Cümə məscidi və ərazisi hərbçilərimiz tərəfindən təmizlənib, məsciddə azan oxunub və cümə namazı qılınıb.

Azerbaijan Army hoisted the Azerbaijani flag in Aghdam
According to the trilateral Statement signed by the President of the Republic of Azerbaijan, the prime minister of the Republic of Armenia, and the President of the Russian Federation, the Azerbaijan Army Units, which entered the Aghdam region on November 20, conducted several activities in the territory.
The mine-clearing of the terrain was carried out at nighttime to ensure the safe movement of our units in this direction, engineering work was completed and the roads along the route of the movement were prepared for use. Currently, appropriate measures are being taken to deploy the military personnel and armored vehicles of our units in the territory.
The liberated from occupation Aghdam region came under the control of the Azerbaijan Army. The National Flag of Azerbaijan was raised in the center of the Aghdam city, the National Anthem was performed and a report was delivered to the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev.
The Juma Mosque and its territory were cleaned up by our servicemen, Azan was recited in the Mosque, and Friday prayers were held.