Düşmənin atdığı mərmilər Ağdamda evləri yandırdı
Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından və raketlərdən atəşə tutaraq mülki obyektlərdə dağıntı və yanğınlar törətməkdə davam edir.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin atdığı mərmilər Ağdam rayonunda vətəndaşlara məxsus 3 fərdi yaşayış evi və təsərrüfat obyektində yanğına səbəb olub. Hadisə baş vermiş ərazilərə cəlb olunan Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq qüvvələri tərəfindən yanğınların qarşısı alınaraq yaxınlıqdakı tikililərə keçməsinə imkan verilməyib.
Tərtər rayonuna mərmi düşməsi nəticəsində vətəndaşa məxsus təsərrüfat obyektində yanğın baş verməsi barədə FHN-ə məlumat daxil olub. Düşmən tərəfindən ərazi intensiv atəş altında saxlanıldığından yanğına müdaxilə edilməsi mümkün olmayıb.

Missiles launched by Armenia caused fires in civilian facilities in Aghdam
Armenia’s armed forces continue to cause destructions and fires in civilian facilities by inflicting fire from heavy artillery cannons and rocket launchers on residential settlements densely inhabited by the Azerbaijani population, civilian facilities, including individual and multi-apartment residential buildings, farming units.
The missiles launched by Armenia’s armed forces caused fire in 3 individual residential houses and farming units owned by citizens in Aghdam region. The fires were prevented by the relevant forces of the State Fire Protection Service under the Ministry of Emergency Situations (MES) brought on the territories where the incident occurred and the transfer of the fires onto the nearby structures wasn’t allowed.
The MES received information about breaking out of fire in the farming unit owned by a citizen as a result of falling of missile on Terter region. As the territory was kept under intensive fire by the enemy, the interference into the fire was impossible.