Ermənilərin atdığı mərmi Ağdamda evi yandırdı
Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından və raketlərdən atəşə tutaraq mülki obyektlərdə dağıntı və yanğınlar törətməkdə davam edir.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin atdığı mərmi Ağcabədi rayonunda vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evində yanğına səbəb olub. Əraziyə cəlb olunmuş Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq qüvvələri tərəfindən yanğının yaxınlıqdakı evlərə keçməsinin qarşısı alınıb.
Ağdam rayonunda düşmən artilleriyasının atdığı mərmi vətəndaşa məxsus köməkçi tikilinin yanar konstruksiyalarının alovlanmasına səbəb olub. Yanğınsöndürmə qüvvələri tərəfindən yaxınlıqdakı ev yanğından mühafizə edilib. Bundan əlavə, Ermənistan ordusunun atdığı mərmi səbəbindən Ağdam rayonuda digər vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evində yanğın baş verməsi barədə FHN-ə məlumat daxil olub. Düşmən tərəfindən ərazi intensiv atəş altında saxlanıldığından yanğına müdaxilə edilməsi mümkün olmayıb.

Fires broke out in civilian facilities in Azerbaijan as result of Armenian provocation
The Armenian armed forces continues to commit destructions and fires in civilian facilities by inflicting fire from heavy artillery cannons and launch rockets on the residential settlements densely inhabited by the Azerbaijani population, civilian facilities, including individual and multi-apartment residential buildings, farming units.
The missile launched by the Armenian armed forces has caused fire in the individual residential house owned by a citizen in Agjabedi region. The spread of the fire onto nearby houses has been prevented by relevant forces of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations brought to the territory.
The missile launched by the enemy’s artillery has caused ignition of combustible structures of the utility room owned by a citizen in Agdam region. The nearby house has been protected against fire by the fire extinguishing forces. Besides, the information was received by the MES about breaking out of the fire in the individual residential house owned by another citizen in Agdam region due to the missile launched by the Armenian army. As the territory was kept under intensive fire by the enemy, it was impossible to interfere in the fire.