Prezident İlham Əliyevlə Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında telefon danışığı olub
Noyabrın 10-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında telefon danışığı olub.
Dövlət başçıları Qarabağ müharibəsində Azərbaycanın qazandığı parlaq qələbə münasibətilə bir-birini təbrik ediblər. Prezident İlham Əliyev müharibə dövründə Türkiyə Prezidenti və Türkiyə xalqının Azərbaycana göstərdiyi siyasi və mənəvi dəstəyə görə bir daha minnətdarlığını bildirib.
Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Prezidentinin ölkəsinin dəstəyinə verdiyi yüksək qiymətə görə təşəkkür edib.
Azərbaycan və Türkiyə prezidentləri dost və qardaş ölkələrimiz və xalqlarımızın bundan sonra da bir-birinin yanında olacağını bildiriblər.
Telefon söhbəti zamanı atəşkəsə nəzarət üzrə Türkiyə-Rusiya sülhməramlı mərkəzinin yaradılması yüksək qiymətləndirilib, bu mərkəzin regionda uzunmüddətli sülhün təmin edilməsi işinə töhfə verəcəyinə əminlik ifadə olunub.

On November 10, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev held a phone conversation with President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan.
The heads of state congratulated each other on Azerbaijan`s brilliant victory in the Karabakh war. President Ilham Aliyev once again thanked the President of Turkey and the Turkish people for their political and moral support for Azerbaijan during the war.
Recep Tayyip Erdogan expressed gratitude to the President of Azerbaijan for the high appreciation of his country`s support.
The Azerbaijani and Turkish presidents said that the two friendly and brotherly countries and peoples will continue to stand by each other.
During the phone conversation, the sides hailed the establishment of a Turkish-Russian peacekeeping center to monitor the ceasefire and expressed confidence that this center will contribute to ensuring lasting peace in the region.