376 evə və 63 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib
Beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirən təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin bilavasitə göstərişi ilə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini atəşə tutması nəticəsində həlak olan və xəsarət alan mülki şəxslərin, eləcə də infrastruktura dəyən ziyanın yeni statistikasını açıqlanıb.
Ermənistanın ordusunun intensiv ağır artilleriya və raket atəşi nəticəsində 376 evə və 63 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib.

376 houses and 63 civil objects were seriously damaged
The new statistics of the damage to the infrastructure as a result of the Armenian armed forces firing on the residential areas of Azerbaijan on the direct instructions of the military and political leadership of the aggressor Armenia, which grossly violates the norms and principles of international law, continue to commit acts of terrorism against the civilian population.
As a result of intensive heavy artillery and rocket fire by the Armenian army, 63 civilian facilities and 376 houses have been seriously damaged.