Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini atəşə tutması nəticəsində 313 evə və 56 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib
Beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirən təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin bilavasitə göstərişi ilə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini atəşə tutması nəticəsində həlak olan və xəsarət alan mülki şəxslərin, eləcə də infrastruktura dəyən ziyanın statistikasını açıqlanıb.
Statistikaya əsasən, yararsız vəziyyətə düşmüş mülki obyektlərin sayı 56, yaşayış evlərinin sayı isə 313-dür.

313 houses and 56 civilian objects were seriously damaged as a result of the Armenian armed forces firing on the residential areas of Azerbaijan
The statistics of the damage caused to the infrastructure as a result of the Armenian armed forces firing on residential areas of Azerbaijan on the direct instructions of the aggressor Armenia's military and political leadership, which grossly violates the norms and principles of international law, continue to commit acts of terrorism against the civilian population.
According to statistics, the number of civil objects that have become unusable is 56, and the number of residential houses is 313.