Ermənilər Gəncə və Beyləqana yenə raket atdı - Yaralılar var
5 oktyabr 2020-ci il tarixdə səhər saatlarından etibarən Ermənistanın silahlı qüvvələri Beyləqan rayonu və Gəncə şəhərinin mülki əhalisinin sıx yaşadığı məntəqələri ağır artilleriyadan atəşə tutmaqda davam edir.
Gəncə şəhərinə atılmış raketlərin Gəncə beynəlxalq xəstəxanasının, 34 saylı orta məktəbin, Şah İsmayıl Xətai küçəsində yerləşən mebel fabrikinin yaxınlığına, “Yevlax avtovağzalı” kimi adlandırılan əraziyə və Mərkəzi bazara atılması nəticəsində 3 nəfər mülki şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilmiş, mülki infrastruktura külli miqdarda ziyan dəyib.
Eyni zamanda, Beyləqan şəhərinə atılmış 2 ədəd raket mərmisindən 1 ədədi uşaq bağçasının həyətinə, digəri isə şəhər ərazisindəki boş sahəyə düşüb.

Армяне снова обстреляли ракетами Гянджу и Бейлаган - есть раненые
С утра 5 октября 2020 года вооруженные силы Армении в очередной раз обстреляли из ракет Бейлаганский район и город Гянджу. Ракетные удары пришлись на Гянджинскую международную больницу, среднюю школу № 34, мебельную фабрику, территорию под названием «Евлахский автовокзал» и в Центральный рынок Гянджи. В результате обстрелов трое мирных жителей были госпитализированы с ранениями различной степени, также серьезно пострадала гражданская инфраструктура.
В Бейлаганском районе одна из двух ракет, выпущенных по городу Бейлаган, попала во двор детского сада, другая - в пустынный район города.