306 evə və 56 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib
Dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirən Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini intensiv ağır artilleriya və raket atəşinə tutması nəticəsində infrastruktura dəyən ziyanın statistikasına əsasən 306 evə və 56 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib.
Düşmən beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, BMT-nin Təhlükəsizlik Şurasının qərar və qətnamələrini kobud şəkildə pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla döyüş əməliyyatlarının aparıldığı bölgədən uzaqlıqda yerləşən Azərbaycan şəhərlərini və əhalinin sıx yaşadığı məntəqələri intensiv atəşə tutur.

306 houses and 56 civil objects were seriously damaged
According to the infrastructure damage statistics, 306 houses and 56 civilian objects were seriously damaged as a result of the intensive heavy artillery and rocket fire of the Armenian armed forces against the civilian population.
The enemy grossly violated the norms and principles of international law, the Geneva Conventions of 1949 and their Additional Protocols, the decisions and resolutions of the UN Security Council, deliberately targeting the civilian population of Azerbaijan and firing at the Azerbaijani cities and densely populated areas located far from the region where military operations are conducted.