24 nəfər həlak olub, 121 nəfər xəsarət alıb
Ermənistan silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələrimizi ağır artilleriya qurğularından və raket sistemlərindən atəşə tutması nəticəsində 5 oktyabr saat 11:00-a olan məlumata görə, həlak olmuş şəxslərin sayı 24-ə, xəsarət alanların sayı isə 121-ə çatıb.
Düşmən beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, BMT-nin Təhlükəsizlik Şurasının qərar və qətnamələrini kobud şəkildə pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla döyüş əməliyyatlarının aparıldığı bölgədən uzaqlıqda yerləşən Azərbaycan şəhərlərini və əhalinin sıx yaşadığı məntəqələri intensiv atəşə tutur.

24 civilians killed and 121 injured
The number of Azerbaijani civilians who died and injured as a result of Armenian provocation was announced.
From September 27, until today, as a result of shelling of residential areas by Armenians, 24 civilians killed, 121 were wounded.
The Armenian side, which has been committing a new act of aggression since September 27, is purposefully targeting Azerbaijani civilians and civil infrastructure in gross violation of the norms and principles of international law, including the Geneva Convention and its requirements