Bir müəllim yaralanıb, 2 şagird həlak olub
Sentyabrın 27-dən ötən 4 gün ərzində erməni işğalçı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini davamlı atəşə tutması nəticəsində şagirdlərdən həlak olanlar, müəllimlərdən isə müxtəlif bədən xəsarətləri alanlar var.
Naftalan şəhərində bir evə düşən mərmi nəticəsində rayonun Qaşaltı Qaraqoyunlu kənd tam orta məktəbinin VII sinif şagirdi Şəhriyar Qurbanov və IX sinif şagirdi Fidan Qurbanova həlak olub.
Tərtər rayonu Seyidimli kənd tam orta məktəbinin fiziki tərbiyə müəllimi Mübariz Əliyev isə ayağından qəlpə yarası alıb.
Tərtərin 6, Ağdamın 2, Füzuli, Goranboy və Kəlbəcərin hər birində 1 məktəb müxtəlif dərəcəli dağıntılara məruz qalıb.

Минобразования: За 4 дня в прифронтовой зоне погибли два школьника, один педагог ранен
За 4 дня, прошедшие с 27 сентября, в результате непрекращающегося обстрела армянскими вооруженными силами населенных пунктов Азербайджана есть погибшие среди учащихся, один педагог получил ранения.
В результате попадания снаряда в один из домов в городе Нафталан погибли учащийся VII класса районной средней школы села Гашалты Гарагоюнлу Шахрияр Гурбанов и ученица IX класса этой же школы Фидан Гурбанова, говорится в сообщении Минобразования.
«Педагог физкультуры средней школы села Сеидимли Тертерского района Мубариз Алиев получил осколочное ранение в ногу.
Получили различные повреждения 6 школ Тертерского района, 2 школы Агдамского района, по 1 школе в Физулинском, Гёранбойском и Кельбаджарском районах», - сообщили в ведомстве.