Mülki əhaliyə dəyən ziyan barədə son məlumat
Ermənistan hərbi birləşmələri əhalinin kompakt olduğu məntəqələri - rayon və kənd mərkəzlərini, mülki infrastruktur obyektlərini – yaşayış evlərini, xəstəxanaları, tibb məntəqələrini, məktəb binalarını, uşaq bağçalarını, dövlət qurumlarının inzibati binalarını, təsərrüfat təyinatlı əraziləri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin mülki infrastruktur obyektləri atəşə tutması nəticəsində 169 yaşayış evinə, həmçinin, 40 mülki obyektə külli miqdarda ziyan vurulmuş, eləcə də dinc sakinlərə məxsus nəqliyyat vasitələri yararsız vəziyyətə düşmüş, çoxsaylı xırda və iribuynuzlu heyvanlar tələf olub.

Военно-политическое руководство страны-агрессора Армении продолжает совершать террористические акты против мирного населения, грубо нарушая нормы и принципы международного права.
Вооруженные силы Армении продолжают интенсивно обстреливать из тяжелой артиллерии густонаселенные территории — районные центры и села, объекты гражданской инфраструктуры, больницы, медицинские пункты, школы детские сады, административные здания государственных структур и территории хозяйственного назначения.
«В результате артобстрела объектов гражданской инфраструктуры вооруженными силами страны-оккупанта нанесен серьезный ущерб 169 домам, а также 40 гражданским объектам, пришли в негодность автомобили, принадлежащие гражданским лицам, погибло большое количество мелкого и крупного рогатого скота», - говорится в сообщении Генпрокуратуры Азербайджана.