Erməni vandalizmi: 163 ev və 36 mülki obyektə ziyan dəyib
Ermənistan hərbi birləşmələri əhalinin kompakt olduğu məntəqələri - rayon və kənd mərkəzlərini, mülki infrastruktur obyektlərini – yaşayış evlərini, xəstəxanaları, tibb məntəqələrini, məktəb binalarını, uşaq bağçalarını, dövlət qurumlarının inzibati binalarını, təsərrüfat təyinatlı əraziləri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin mülki infrastruktur obyektləri atəşə tutması nəticəsində 163 yaşayış evinə, həmçinin, 36 mülki obyektə külli miqdarda ziyan vurulmuş, eləcə də dinc sakinlərə məxsus nəqliyyat vasitələri yararsız vəziyyətə düşmüş, çoxsaylı xırda və iribuynuzlu heyvanlar tələf olmuşdur.

Армянский вандализм: в результате обстрела повреждены 163 дома и 36 гражданских объектов
Военно-политическое руководство страны-агрессора Армении продолжает террористические действия в отношении гражданского населения Азербайджана, грубо нарушая основополагающие нормы и принципы международного права,
вооруженные силы Армении продолжают наносить тяжелые артиллерийские удары по густонаселенным районам, районным и сельским центрам, объектам гражданской инфраструктуры - больницам, медицинским центрам, школам, детским садам, административным зданиям и пунктам хозяйственного назначения.
«В результате обстрела захватчиками гражданских объектов были нанесены значительные повреждения 163 домам и 36 гражданским объектам, в состояние непригодности пришло множество принадлежащих мирным жителям транспортных средств, уничтожено большое количество мелкого и крупного рогатого скота», - говорится в сообщении Генпрокуратуры АР.