Ermənilərin təxribatı nəticəsində yaralanan mülki şəxslərin sayı 33 nəfərə çatıb
Təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirir. Riyakar və qeyri-konstruktiv siyasət aparan Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin göstərişi ilə düşmənin silahlı qüvvələri əhalinin kompakt olduğu məntəqələri - rayon və kənd mərkəzlərini, mülki infrastruktur obyektlərini – yaşayış evlərini, xəstəxanaları, tibb məntəqələrini, məktəb binalarını, uşaq bağçalarını, dövlət qurumlarının inzibati binalarını, təsərrüfat təyinatlı əraziləri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, hazırkı vaxtadək ümumilikdə mülki əhalidən 33 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdiriliblər.
Düşmənin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 29.09.2020-ci il tarixdə saat 13 radələrində Ağdam rayonu, Qaradağlı kəndində tibb məntəqəsinə düşmüş top mərmisinin qəlpələrindən kənd sakini 1997-ci il təvəllüdlü Sarıyev Elməddin Hümbət oğlu həlak olub, məntəqənin binası dağılıb, ərazidəki sakinlər təxliyyə edilib.

Число пострадавших мирных жителей в результате армянских провокаций достигло 33 человек
Военно-политическое руководство агрессорской Армении продолжает совершать террористические акты против мирного населения, грубо нарушая нормы и принципы международного права. По указанию военно-политического руководства Армении, которое проводит лицемерную и неконструктивную политику, вооруженные силы противника нанесли удары по густонаселенным районам - районным и сельским центрам, объектам гражданской инфраструктуры - жилым домам, больницам, медицинским центрам, зданиям школ, детских садов, административным зданиям госучреждений. Продолжается интенсивный обстрел из тяжелой артиллерии сельскохозяйственных территорий.
По информации пресс-службы Генпрокуратуры, в больницы с травмами различной степени тяжести поступили 33 человека из числа гражданского населения.
В результате очередного тяжелого артиллерийского обстрела территорий, где компактно проживает мирное население, 29 сентября, около 13:00, от осколков пушечного снаряда, попавшего в медицинский пункт в селе Гарадаглы Агдамского района, погиб местный житель Сарыев Эльмеддин Гумбат оглу, 1997 года рождения, само здание медицинского пункта разрушено, жители села эвакуированы.
В результате вражеского обстрела 65 домов и 5 гражданских объектов оказались в непригодном состоянии.