Düşmən Tərtərin dinc əhalisini hədəf alır
Ön xətdə Azərbaycan Ordusunun əks-hücumu qarşısında tab gətirməyən düşmən cəbhəboyu ərazilərdəki yaşayış məntəqələrini, mülki insanların evlərini artilleriya atəşinə tutmaqda davam edir.
Cəbhə bölgəsində yerləşən digər rayonlarda olduğu kimi, Tərtərdə də yaşayış məntəqələrinin atəşə tutulması nəticəsində mülki şəxslərdən ölən və yaralananlar var, evlərə və infrastruktura ciddi ziyan dəyib. Azərbaycan Ordusu düşmənin təxribatına layiqli cavab verir.
Ermənistan dinc sakinləri atəşə tutmaqla, mülki insanlara qarşı terror vasitələrindən istifadə etdiyini və növbəti dəfə beynəlxalq humanitar hüququ kobudcasına pozduğunu nümayiş etdirir.

Enemy is targeting the peaceful population of Tartar
On the front line, the enemy, unable to withstand the counterattack of the Azerbaijani Army, continues to fire at settlements and civilian homes in the frontline areas.
As in other regions located on the frontline, in Tartar as a result of the shelling of residential areas, civilians have been killed and injured, and houses and infrastructure have been seriously damaged. The Azerbaijani Army gives a worthy response to the enemy's provocation.
By firing at civilians, Armenia demonstrates that it uses terrorist means against civilians and once again grossly violates international humanitarian law.