Düşmən Tərtərdə mülki əhalini atəşə tutdu: İki qardaş öldü
Riyakar və qeyri-konstruktiv siyasət aparan Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin göstərişi ilə düşmənin silahlı qüvvələri əhalinin kompakt olduğu məntəqələri - rayon və kənd mərkəzlərini, mülki infrastruktur obyektlərini - xəstəxanaları, tibb məntəqələrini, məktəb binalarını, uşaq bağçalarını ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
28.09.2020-ci il tarixdə saat 19 radələrində Tərtər rayonu Şıx arx qəsəbəsində yerləşən əlillər və məcburi köçkünlər üçün inşa edilmiş çoxmənzilli yaşayış binasının həyətinə top mərmisinin atılması nəticəsində Tərtər rayon sakinləri 1981-ci il təvəllüdlü Abbasov Xaliq Asif oğlu və onun qardaşı 1987-ci il təvəllüdlü Abbasov Elşən Asif oğlu həlak olublar, 1984-ci il təvəllüdlü Məmmədov Seymur Füzuli oğlu, 1989-cu il təvəllüdlü Mahmudov Faiq Malik oğlu isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdiriliblər.

В Тертере противник открыл огонь по мирному населению: погибли два брата
Как известно, военно-политическое руководство страны-агрессора Армении продолжает совершать террористические акты против мирного населения, грубо нарушая нормы и принципы международного права.
Как сообщили в Генеральной прокуратуре, по приказу военно-политического руководства Армении, которое проводит лицемерную и деструктивную политику, вооруженные силы противника продолжают обстреливать из тяжелых артиллерийских установок гражданские объекты — районные и сельские центры, объекты гражданской инфраструктуры — больницы, поликлиники, школьные здания, детские сады.
В результате попадания артиллерийского снаряда во двор многоквартирного жилого здания для инвалидов и вынужденных переселенцев в поселке Шыхарх Тертерского района около 19:00 28 сентября погибли жители района Аббасов Халиг Асиф оглу 1981 года рождения и его брат Аббасов Эльшан Асиф оглу 1987 года рождения. С телесными повреждениями различной степени тяжести госпитализированы Мамедов Сеймур Физули оглу 1984 года рождения и Махмудов Фаиг Малик оглу 1989 года рождения.