Erməni vəhşiliyi davam edir: 2 məktəbli həlak oldu
Sentyabrın 27-dən Ermənistan silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutması nəticəsində Naftalan şəhərində bütöv bir ailə həlak olub. Təəssüflə qeyd edirik ki, bu təcavüz nəticəsində həlak olanlardan ikisi məktəblidir.
Təhsil Nazirliyindən verilən məlumata görə, 2007-ci il təvəllüdlü Şəhriyar Qurbanov və onun əmisi qızı, 2006-cı il təvəllüdlü Fidan Qurbanova Z.Rüstəmov adına Qaşaltı Qaraqoyunlu kənd tam orta məktəbinin şagirdləridir.
Ötən gündən başlayaraq Ermənistan tərəfi Azərbaycanın mülki əhalisini və infrastrukturunu məqsədyönlü şəkildə hədəfə almaqla beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il Cenevrə Konvensiyalarını kobudcasına pozur.
Təhsil Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Ermənistanın təcavüzü nəticəsində həyatını itirmiş bütün həmvətənlərimizin, o cümlədən Naftalan şəhərində bütöv bir ailənin və şagirdlərimizin həlak olmasından kədərləndiyini bildirir, dərin hüznlə başsağlığı verir.
Bu gün tarix yazan və qürur mənbəyimiz olan əsgərlərimizə torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi yolunda uğurlar arzulayırıq!

Армянский террор продолжается: погибли 2 школьника
В результате обстрела азербайджанских населенных пунктов вооруженными силами Армении 27 сентября в городе Нафталан погибла целая семья.
Двое из жертв этой агрессии - школьники. Шахрияр Гурбанов, 2007 года рождения и его двоюродная сестра Фидан Гурбанова, 2006 года рождения учились в школе села Гашалты Гарагоюнлу им. З.Рустамова, расположенного в городе Нафталан.
С 27 сентября армянская сторона грубо нарушает нормы и принципы международного права и Женевские конвенции 1949 года, целенаправленно нанося удары по гражданскому населению и инфраструктуре Азербайджана.
"Руководство и сотрудники Министерства образования Азербайджана выражают соболезнования в связи с гибелью всех наших соотечественников, в том числе семьи и учеников в городе Нафталан, погибших в результате армянской агрессии.
Мы желаем успехов нашим воинам, пишущим сегодняшнюю историю и являющимся предметом гордости в освобождении наших земель от оккупации!", - заявили в Министерстве образования.