Erməni vəhşiliyi davam edir: 2 məktəbli həlak oldu
Sentyabrın 27-dən Ermənistan silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutması nəticəsində Naftalan şəhərində bütöv bir ailə həlak olub. Təəssüflə qeyd edirik ki, bu təcavüz nəticəsində həlak olanlardan ikisi məktəblidir.
Təhsil Nazirliyindən verilən məlumata görə, 2007-ci il təvəllüdlü Şəhriyar Qurbanov və onun əmisi qızı, 2006-cı il təvəllüdlü Fidan Qurbanova Z.Rüstəmov adına Qaşaltı Qaraqoyunlu kənd tam orta məktəbinin şagirdləridir.
Ötən gündən başlayaraq Ermənistan tərəfi Azərbaycanın mülki əhalisini və infrastrukturunu məqsədyönlü şəkildə hədəfə almaqla beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il Cenevrə Konvensiyalarını kobudcasına pozur.
Təhsil Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Ermənistanın təcavüzü nəticəsində həyatını itirmiş bütün həmvətənlərimizin, o cümlədən Naftalan şəhərində bütöv bir ailənin və şagirdlərimizin həlak olmasından kədərləndiyini bildirir, dərin hüznlə başsağlığı verir.
Bu gün tarix yazan və qürur mənbəyimiz olan əsgərlərimizə torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi yolunda uğurlar arzulayırıq!

Armenian Brutality Claims Lives of 2 Schoolchildren
The Armenian armed forces have been shelling our residential settlements since September 27, entirely killing a family in Naftalan. We inform regretfully that two of the victims of this aggression are schoolchildren.
The Ministry of Education informs that the 2007-born Shahriyar Gurbanov and his cousin, 2006-born Fidan Gurbanova, were students at the Z.Rustamov Secondary School in Gashalti Garagoyunlu village.
The Armenian side has been targeting the Azerbaijani civilian population and infrastructure since yesterday, thus grossly violating the norms and principles of international law and the 1949 Geneva Conventions.
The Ministry of Education management and staff are heartbroken as the Armenian aggression continues to claim lives of our compatriots, including an entire family in Naftalan, and express their deepest condolences to the families of victims and the entire nation.